reklama
reklama

Policjanci ujawnili 1,2 tys. wykroczeń na drogach. Wiadomo za co najczęściej karali

Na sygnale, Wiadomości, 06.04.2022 14:48,
Żniwa na drogach. W poniedziałek (4.04) na drogach całego województwa małopolskiego policjanci przeprowadzili specjalną akcję.
Policjanci ujawnili 1,2 tys. wykroczeń na drogach. Wiadomo za co najczęściej karali
Poniedziałkowe policyjne działania pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” miały na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i kierujących rowerami.

- Policjanci egzekwowali stosowanie się uczestników ruchu do przepisów o koegzystencji pieszych i kierujących pojazdami. W ciągu jednodniowych działań, przeprowadzonych na terenie Małopolski ujawniono 1265 wykroczeń. Ponad 900 z nich dotyczyło nieprawidłowych zachowań kierujących pojazdami wobec pieszych, zwłaszcza w rejonach przejść dla pieszych. Podczas działań policjanci reagowali również na naruszenia prawa popełniane przez osoby piesze, których w sumie ujawniono 313. Najczęstsze ich wykroczenia to przekraczanie jezdni w miejscu niedozwolonym, przekraczanie jezdni lub torowiska przy nadawanym przez sygnalizator czerwonym świetle oraz niestosowanie się do obowiązku używania elementów odblaskowych - informuje małopolska policja.

Od początku roku w Małopolsce zginęły 24 osoby, 12 z nich to piesi.

- Bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od zachowania poszczególnych użytkowników dróg. Należy pamiętać że pieszemu zabrania się wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, przy przekraczaniu jezdni korzystania z telefonu komórkowego lub innego urządzenia elektronicznego w sposób prowadzący do ograniczenia możliwości obserwacji sytuacji na drodze, przekraczania jezdni w miejscu niedozwolonym. Bardzo ważne jest, aby kierujący zbliżając się do przejścia dla pieszych zachował szczególną ostrożność, zmniejszył prędkość oraz ustąpił pierwszeństwa pieszemu zarówno wchodzącemu, jak i znajdującemu się na przejściu dla pieszych - przypominają policjanci.

źródło: Małopolska Policja
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

karol, 06.04.2022 15:16

Tak miało być bezpiecznie,nic tym rządzącym nie wychodzi.Bezpieczeństwo na drodze to stan umysłu,oraz stan przejść drogowych w szerokim rozumieniu tego terminu.