reklama

Policja zatrzymała kierowcę, który potrącił pieszą i odjechał, nie udzielając jej pomocy

Na sygnale, Wiadomości, 18.11.2023 09:50,
W piątek (17.11) po południu 50-letni mężczyzna został zatrzymany w miejscu zamieszkania. Zabezpieczono również opla, którym kierował w chwili zdarzenia.
Policja zatrzymała kierowcę, który potrącił pieszą i odjechał, nie udzielając jej pomocy

Do wypadku drogowego doszło w niedzielę (12.11) przed godziną 7 na ulicy Dąbrowskiego w Oświęcimiu. Jak ustalili policjanci kierowca samochodu osobowego, potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych 48 – letnią mieszkankę Oświęcimia, a następnie odjechał nie udzielając jej pomocy. Piesza z urazem miednicy oraz ogólnymi potłuczeniami została przewieziona przez Pogotowie Ratunkowe na leczenie do szpitala.

- Mając na względzie zatrzymanie kierowcy, policjanci dokonali analizy monitoringu. Na tej podstawie wytypowali, że sprawca potrącenia poruszał się samochodem marki Opel Corsa. W wyniku przeprowadzonej analizy kolejnych nagrań z monitoringu z kamer miejskich, prowadzonej wspólnie z oświęcimskimi strażnikami miejskimi, ustalone zostały numery rejestracyjne pojazdu, którego właścicielem okazał się 50 – letni mieszkaniec Brzeszcz - informuje asp. szt. Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej POlicji w Oświęcimiu.


W piątek (17.11) po południu mężczyzna został zatrzymany w miejscu zamieszkania. Zabezpieczono również opla, którym kierował w chwili zdarzenia. Pojazd posiadał uszkodzoną przednią część karoserii.

Na podstawie zebranych dowodów 50 – latkowi policjanci przedstawili zarzut spowodowania wypadku drogowego i nie udzielenie pomocy pokrzywdzonej.

Za popełnione przestępstwa grozi kara po trzy lata pozbawienia wolności. Jednakże na ostateczny wymiar kary wpływ będzie miało zachowanie mężczyzny, czyli ucieczka z miejsca zdarzenia oraz obrażenia, których doznała piesza.

źrodło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy