reklama

Po pościgu policja odzyskała skradzione audi

Na sygnale, Wiadomości, 03.08.2023 10:22,
Mieszkaniec gminy Kęty był w pracy, kiedy skradziono mu samochód.
Po pościgu policja odzyskała skradzione audi
We wtorek (1.08) po godzinie 14 Komisariat Policji w Brzeszczach został powiadomiony o kradzieży samochodu marki Audi z jednego z parkingów na terenie Brzeszcz. Z relacji pokrzywdzonego mieszkańca gminy Kęty wynikało, że auto zostało skradzione w czasie, gdy on przebywał w pracy.

- Informacja o zdarzeniu natychmiast trafiła do wszystkich patroli na terenie powiatu oświęcimskiego, a także do innych jednostek Policji na terenie kraju. W trakcie prowadzonych poszukiwań jeden z patroli zauważył poszukiwany pojazd na ulicy Przemysłowej w Brzeszczach. Mundurowi dali kierowcy sygnał do zatrzymania się, na co kierujący zareagował znacznie przyspieszając. Wszczęto pościg. Pojazd został zatrzymany na ulicy Nowa Kolonia. Okazało się, że podróżowało nim dwóch mieszkańców Brzeszcz. Kierującym był 24 – latek, który nie posiadał uprawnień, a pasażerem był jego 20 – letni znajomy, który stwierdził, że nie miał pojęcia, że pojazd jest kradziony - informuje asp. szt. Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.


W związku z podejrzeniem dokonania kradzieży samochodu obaj mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji. Audi zostało zabezpieczone, a następnie zwrócone właścicielowi.

W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że kradzieży pojazdu dokonał 24 – latek. Został mu przedstawiony zarzut kradzieży oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej.
Za przestępstwa grozi kara po pięć lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy