reklama
reklama

Pijany rowerzysta na drodze - miał ponad 2 promile

Na sygnale, Wiadomości, 24.01.2023 10:48,
59 – letni mężczyzna wsiadł na swój jednoślad mając w organizmie 2,4 promila alkoholu.
Pijany rowerzysta na drodze - miał ponad 2 promile
W poniedziałek (23.01) ulicą Oświęcimską w Zatorze jechał rowerzysta. A ponieważ jechał slalomem i stwarzał zagrożenie dla siebie i innych użytkowników drogi, został zatrzymany do kontroli przez patrol policji, który był w pobliżu.


Badanie stanu trzeźwości 59 – letniego mieszkańca Podolsza wykazało 2,4 promila alkoholu.

Za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości grozi mandat w wysokości 2500 złotych. W przypadku skierowania wniosku o ukaranie sprawcy do sądu organ ten może nałożyć grzywnę w kwocie do 30 tysięcy złotych, a także orzec zakaz prowadzenia pojazdów niemechanicznych.

Policjanci apelują o rozsądek oraz trzeźwość na drodze. Zapewniają, że uczestnicy ruchu drogowego, którzy stwarzają poważne zagrożenie, poniosą surowe konsekwencje lekceważenia prawa oraz bezpieczeństwa swojego i innych uczestników ruchu drogowego.

źródło: KPP Oświęcim
reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy