reklama
reklama

Pijany na skuterku zaliczył wywrotkę

Na sygnale, Wiadomości, 20.06.2022 10:21,
Obywatel Ukrainy w organizmie miał 2,9 promila alkoholu.
Pijany na skuterku zaliczył wywrotkę

W sobotę (18.06) po godzinie 10;00 operator numeru alarmowego został powiadomiony o kierowcy skutera, który wywrócił się na ulicy Wadowickiej w Zatorze. We wskazane miejsce natychmiast ruszyli policjanci i ratownicy medyczni.

Po badaniach przeprowadzonych przez ratowników medycznych okazało się, że w wyniku upadku mężczyzna, obywatel Ukrainy, doznał jedynie stłuczeń. Natomiast przeprowadzone przez mundurowych badanie stanu trzeźwości 31 – latka wykazało 2,9 promila alkoholu, co najprawdopodobniej doprowadziło do utraty kontroli nad jednośladem. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do zatorskiego komisariatu Policji.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych.
Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów, rozsądek oraz trzeźwość na drodze.

- Duże podziękowania należą się świadkom zdarzenia, którzy widząc wywrotkę motorowerzysty natychmiast udzielili mu pierwszej pomocy i powiadomili służby ratunkowe - podkreślają policjanci.

źródło: KPP Oświęcim

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy