reklama

Pokonywali przeszkody z prądownicą i strumieniami wody przewracali pachołki

, MAGAZYN, Wiadomości, 19.06.2022 10:55, eł

Zwycięzcy zmierzą się we wrześniu z najlepszymi drużynami w województwie.

Pokonywali przeszkody z prądownicą i strumieniami wody przewracali pachołki

Niedziela 12 czerwca była dniem pełnym emocji dla druhów z ochotniczych straży pożarnych w powiecie suskim. Na stadionie w Stryszawie odbyły się bowiem zawody sportowo-pożarnicze, w których strażacy wykazali się sprawnością, zręcznością, szybkością i niebagatelnymi umiejętnościami. Zwycięzcy tej rywalizacji będą we wrześniu reprezentować powiat suski na zawodach wojewódzkich.

Na stadionie w Stryszawie zmierzyło się szesnaście męskich i sześć kobiecych drużyn pożarniczych. Startowały one w dwóch konkurencjach – ćwiczeniu bojowym i sztafecie. Pierwsza z nich polegała na tym, że zawodnicy biegli na podest ze sprzętem, a następnie budowali linię ssawną, główną i dwie gaśnicze, uruchamiali motopompę i podawali dwa prądy wody, by złamać lub obrócić tarczę oraz przewrócić pachołki. Sztafeta to z kolei bieg po torze o długości 350 m, w czasie którego uczestnicy muszą wykonać pewne zadania i pokonać przeszkody, przekazując sobie nawzajem prądownicę.

Ich wysiłki oceniała komisja, w skład której wchodzili członkowie Powiatowego Kolegium Sędziów Zawodów Strażackich przy Zarządzie Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Na ostateczny wynik składała się suma punktów uzyskanych w obu etapach. Wśród drużyn męskich najlepsza okazała się ekipa z OSP w Bystrej Podhalańskiej, zaś w żeńskiej rywalizacji triumfowały dziewczęta z OSP Juszczyn Centrum.

Oto pełne wyniki zawodów:

Grupa A (drużyny męskie)
1.OSP Bystra Podhalańska
2.OSP Naprawa
3.OSP Sidzina
4.OSP Osielec Górny
5.OSP Juszczyn Centrum
6.OSP Zachełmna
7.OSP Kurów
8.OSP Osielec
9.OSP Bieńkówka
10.OSP Lachowice
11.OSP Juszczyn Polany
12.OSP Krzeszów
13.OSP Budzów
14.OSP Hucisko
15.OSP Jordanów
16.OSP Kuków

Grupa C (drużyny kobiece)
1.OSP Juszczyn Centrum
2.OSP Jordanów
3.OSP Sidzina
4.OSP Bieńkówka
5.OSP Krzeszów
6.OSP Białka

Najlepsi zostali wyróżnieni pucharami i medalami, ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej. Otrzymali też nagrody rzeczowe od zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Suchej Beskidzkiej. Odebrali je z rąk starosty Józefa Bałosa oraz komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej mł. bryg. Krzysztofa Okrzesika.

Zwycięzcy w grupie A:


Najlepsza drużyna kobieca:


Foto: KP PSP w Suchej Beskidzkiej

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy