Pijany mężczyzna jechał odebrać córkę ze szkoły. Doprowadził do zderzenia z autobusem

, Na sygnale, Wiadomości, 12.04.2018 10:45, red
Pijany mężczyzna jechał odebrać córkę ze szkoły. Doprowadził do zderzenia z autobusem

10 kwietnia policjanci z Komisariatu Policji w Kętach błyskawicznie zatrzymali nietrzeźwego sprawcę kolizji drogowej. Jak się okazało 44 – latek wsiadł za kierownicę mając w organizmie trzy promile alkoholu. W takim stanie wybrał się samochodem, aby odebrać córkę ze szkoły.

Jak informuje policja, do zdarzenia doszło tuż po godzinie 14.00 na kęckim rynku. Kierowca samochodu marki Seat zderzył się z autokarem marki Autosan relacji Kęty – Bielsko Biała, a następnie odjechał.

- Oficer dyżurny informację o zdarzeniu natychmiast przekazał podległym służbom. Dzięki temu już po kilku minutach patrol jadący ulicą Sobieskiego zauważył wjeżdżającego na parking poszukiwanego seata z uszkodzeniami przedniej części karoserii. Kiedy pojazd się zatrzymał funkcjonariusze przystąpili do kontroli. Za kierownicą siedział pijany 44 – letni mieszkaniec Kęt - informuje Małgorzata Jurecka, rzecznik KPP Oświęcim.

Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 3 promile alkoholu. W trakcie prowadzonych czynności do samochodu podeszła 10 – letnia dziewczynka, która jak ustalili policjanci, była córką 44 - latka, którą ojciec miał odebrać ze szkoły. Dziewczynka została przekazana pod opiekę matce, natomiast nietrzeźwy trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji.

Za popełnione przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.


źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy