reklama

Pijany kierowca sprawcą kolizji drogowej

Na sygnale, Wiadomości, 21.09.2023 10:00,
Policjanci zatrzymali 61 – letniego mieszkańca Kęt, który doprowadził do kolizji drogowej.
Pijany kierowca sprawcą kolizji drogowej
W środę (20.09) o godzinie 14.30 służby ratunkowe interweniowały w Kętach na ulicy Spacerowej, gdzie doszło do kolizji drogowej z udziałem dwóch samochodów osobowych.

Policjanci ustalili, że 61 - letni kierowca fiata seicento uderzył w tył renault megane. Badanie stanu trzeźwości sprawcy kolizji wykazało 1,1 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do komisariatu Policji w Kętach.


Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych.

- Apelujemy do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu czy zażyciu narkotyków. Z kolei osoby postronne, które widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa, prosimy o natychmiastową reakcję w postaci uniemożliwienia jazdy lub zgłoszenie telefonicznie pod numer alarmowy 112 - podkreślają policjanci.źródło: KPP Oświęcim
foto: Małopolska Alarmowo

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy