reklama

Pijany kierowca pędził z prędkością 113 km/h i miał dożywotni zakaz kierowania

, Na sygnale, Wiadomości, 19.10.2020 10:00,
40-latek został zatrzymany
Pijany kierowca pędził z prędkością 113 km/h i miał dożywotni zakaz kierowania

Jak informuje oświęcimska policja, w sobotnie popołudnie (17.10) na terenie gminy Kęty policjanci z oświęcimskiej grupy SPEED zmierzyli prędkość samochodu marki Volkswagen, jadącego ulicą Mickiewicza w Kętach. Miernik prędkości wskazał 113km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h. W związku z popełnionym wykroczeniem policjanci dali kierującemu sygnał do zatrzymania się.

Kiedy tylko kierowca uchylił szybę, mundurowi od razu wyczuli od niego woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości 40 – letniego mieszkańca Warszawy wykazało 1,50 promila alkoholu. Ponadto z policyjnej bazy danych wynikało, że posiada on dożywotni zakaz kierowania, orzeczony w 2016 roku przez ciechanowski sąd. Zatrzymany trafił do oświęcimskiej komendy Policji.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, za złamanie zakazu kierowała grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, jednakże w przypadku 40 – latka Sąd może zdecydować o dużo surowszej karze.

źródło: KPP Oświęcim


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy