reklama
reklama

Pijani kierowcy, pirat drogowy i nietypowa kolizja na rowerze

Na sygnale, Wiadomości, 02.05.2018 11:55, red
Z policyjnych drogowych kartotek.
Pijani kierowcy, pirat drogowy i nietypowa kolizja na rowerze
Dwaj mieszkańcy gminy Zator zareagowali wzorowo ujmując nietrzeźwego kierowcę. 46 – latek posiadający zakaz kierowania pojazdami wsiadł za kierownicę samochodu mając w organizmie 3 promile alkoholu.

Do zdarzenia doszło 29 kwietnia tuż po godzinie 21.00 w Podolszu k. Zatora. Jak informuje policja, dwaj mieszkańcy gminy Zator znajdując się przed sklepem spożywczym zauważyli, że za kierownicę samochodu marki Audi wsiada i próbuje jechać mężczyzna pod wyraźnym wpływem alkoholu. Reakcja mieszkańców była natychmiastowa. Podbiegli oni do pojazdu, ujęli kierowcę, a następnie powiadomili Policję. Funkcjonariusze przejęli nietrzeźwego , którym okazał się 46 – letni mieszkaniec powiatu chrzanowskiego. Badanie stanu trzeźwości zatrzymanego wykazało 3 promile alkoholu. Dodatkowo policjanci ustalili, że posiada on sądownie orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów.


Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 natomiast za złamanie sądowego zakazu do 5 lat pozbawienia wolności.

- Duże podziękowania należą się dwóm mieszkańcom Gminy Zator, którzy zareagowali i ujęli nietrzeźwego kierującego. Dzięki ich postawie 46 - latek szybko trafił ręce policjantów i już wkrótce odpowie przed sądem za popełnione przestępstwa – podkreślają policjanci.

Z kolei 1 maja w Bulowicach na ulicy Bielskiej tuż przed godziną 9.00 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Ford Transit, którego kierowca jechał z prędkością 101 km/h przy dozwolonej prędkości 50 km/h. Jak się okazało za kierownicą auta siedział 42 – letni obywatel Czech.
Kierowca na miejscu dostał mandat, a także stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

W nocy z 28/29 kwietnia o godzinie 22.40 w Kętach na ulicy Sobieskiego patrol mieszany policjant i strażnik miejski zauważyli nietrzeźwego rowerzystę. Natychmiast zatrzymali go do kontroli drogowej. Podczas czynności okazało się, że mieszkaniec Andrychowa wsiadł na rower mając w organizmie 2,07 promila alkoholu.

29 kwietnia o godzinie 15.20 w Zatorze na ulicy Diamentowej doszło do nietypowej kolizji drogowej. Jak ustalili policjanci jadący na rowerze mieszkaniec Bielan wioząc znajomego, stracił panowanie nad przeładowanym jednośladem w wyniku czego wywrócił się na jezdnię. Zarówno kierujący rowerem jak i jego pasażer mieszkaniec Lędzin, w wyniku upadku doznali ogólnych potłuczeń. Za spowodowanie kolizji drogowej sprawca został ukarany mandatem karnym.


źródło: policja
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy