reklama
reklama

Trzy miesiące aresztu dla mężczyzny podejrzanego o zabójstwo w Kętach

Na sygnale, Wiadomości, 30.04.2018 16:15, red
Mężczyźnie grozi dożywocie.
Trzy miesiące aresztu dla mężczyzny podejrzanego o zabójstwo w Kętach
W poniedziałek (30.04) po południu oświęcimski sąd zdecydował o zastosowaniu 3 miesięcy aresztu wobec 37-letniego mężczyzny podejrzanego o zabójstwo 34-letniego mieszkańca Kęt i ranienie innej osoby oraz ucieczkę przed kontrolą policyjną.

Do zdarzenia doszło w niedzielę rano na jednej z posesji przy ulicy Zacisze w Kętach. Sprawca kilka razy ranił nożem swojego znajomego, 34-letniego mężczyznę - ciosy okazały się śmiertelne.

- W trakcie prowadzonych pod nadzorem prokuratora czynności policjanci ustalili, że podejrzany oprócz zadania śmiertelnych ciosów 34 – latkowi zranił w rękę jeszcze jednego mężczyznę, który feralnego poranka znajdował się również na terenie posesji - informuje Małgorzata Jurecka, rzecznik KPP w Oświęcimiu.

Nożownik uciekł. Został zatrzymany w niedzielę w południe w wyniku policyjnej obławy na ulicy Czajki w Kętach. Próbował uciekać, ale po pościgu został zatrzymany przez policjantów.

Podejrzany trafił na razie do aresztu na 3 miesiące. W poniedziałek w sądzie złożył obszerne wyjaśnienia. W tym czasie prokuratura będzie zbierać dowody i skieruje akt oskarżenia do sądu. Mężczyźnie grozi od 8 lat więzienia do dożywocia.

Na razie nieznane pozostają motywy jego działania.

Wiadomo, że do zdarzenia doszło po sobotniej zakrapianej alkoholem imprezie.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy