Pijani kierowcy na drogach. Jeden ujęty przez pana Krzysztofa

, Na sygnale, Wiadomości, 27.01.2021 10:45,
Dwie osoby trafiły w ręce policjantów.
Pijani kierowcy na drogach. Jeden ujęty przez pana Krzysztofa

Policjanci z oświęcimskiej drogówki wyeliminowali z ruchu drogowego nietrzeźwą kierującą. 40 – letnia mieszkanka powiatu wadowickiego, jechała krajówką mając w organizmie 1,40 promila alkoholu.

W miniony poniedziałek (25.01) godzinie 14.00 w Bulowicach na ulicy Krakowskiej (DK52) do kontroli drogowej zatrzymali kierującą samochodem marki Opel Zafira. Kiedy tylko kobieta uchyliła okno w drzwiach pojazdu policjanci od razu wyczuli woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości 40 – letniej mieszkanki powiatu wadowickiego wykazało 1,40 promila alkoholu.

W związku z powyższym kobieta trafiła do kęckiego komisariatu Policji. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi jej kara pozbawienia wolności do lat 2, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania.

Z kolei w Kętach pijanego kierowcę ujął jeden z mieszkańców. Do zdarzenia doszło we wtorek (26.01) w Kętach na Osiedlu Królickiego. Tuż przed godziną 8.00 mieszkaniec Kęt na jednym z parkingów zauważył, że kierowca osobowego forda podczas parkowania wykonuje dziwne manewry. Swoje spostrzeżenie natychmiast przekazał dzwoniąc pod numer alarmowy 112. Następnie podbiegł do forda i wyczuwając od kierowcy woń alkoholu, uniemożliwił mu dalszą jazdę.

Policjanci przejęli drogowego przestępcę, którym okazał się 58 – letni mieszkaniec Kęt. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2,50 promila alkoholu. Mężczyzna trafił do kęckiego komisariatu Policji. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania.

- Na wyróżnienie i szczególne podziękowania zasługuje pan Krzysztof. Wzorowy obywatel widząc zagrożenie ze strony nietrzeźwego kierowcy zareagował natychmiast, doprowadzając do jego zatrzymania - podkreślają policjanci.

Policjanci apelują do kierowców o zachowanie trzeźwości, natomiast do pasażerów oraz osób postronnych apelują, aby nie wahali się reagować w sytuacjach, gdy widzą, że za kierownicę wsiada nietrzeźwy.

źródło: KPP Oświęcim


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy