reklama

Morderstwo 23-latka. Zarzuty i wniosek o areszt dla dwóch osób

Na sygnale, Wiadomości, 27.01.2021 08:50,
Jak informuje prokuratura, Bogusław H., nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, Marcin P., przyznał się do udziału w pobiciu.
Morderstwo 23-latka. Zarzuty i wniosek o areszt dla dwóch osób

Jak już informowaliśmy, w sobotę (24 stycznia) policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące ujawnienie rannego mężczyzny na klatce schodowej jednego z bloków na Azorach w Krakowie.

23-letni mężczyzna z powiatu wadowickiego, Dawid P., posiadał rany kłute ciała i w wyniku tych obrażeń nastąpił jego zgon. Na miejscu przeprowadzono oględziny miejsca zdarzenia i zwłok. Zwłoki przekazano do ZMS CMUJ w Krakowie celem przeprowadzenia sekcji zwłok.

Na miejscu zabezpieczono ślady i dowody w sprawie.

- Jak wstępnie ustalono w jednym z mieszkań w tym bloku odbywało się spotkanie kilku osób. W pewnym momencie doszło do pobicia Dawida P., przez dwóch mężczyzn. W trakcie tego zdarzenia posługiwali się oni niebezpiecznym narzędziem w postaci noża, którym zadano dwa ciosy w okolice prawej i lewej łopatki a obrażenia te skutkowały intensywnym krwawieniem do jamy opłucnej a następnie zgonem pokrzywdzonego - informuje Prokuratura Okręgowa w Krakowie.

W sprawie tej w Prokuraturze Rejonowej Kraków- Prądnik Biały wszczęto śledztwo pod kątem zaistnienia przestępstwa z art. 148§1 kk.

Wykonywane są czynności z uczestnikami imprezy. Obecnie przedstawiono zarzuty w stosunku do dwóch mężczyzn, a to Bogusława H., (lat 24) i Marcina P. (lat 26), którym zarzucono udział w pobiciu z użyciem niebezpiecznego narzędzia Dawida P. i spowodowania obrażeń ciała, które skutkowały jego zgonem.

Jak informuje prokuratura, Bogusław H., nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, Marcin P., przyznał się do udziału w pobiciu.

Po przesłuchaniu podejrzanych prokurator skierował do Sądu Rejonowego dla Krakowa – Krowodrzy, wnioski o zastosowanie wobec obu podejrzanych tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Za zarzucane czyny grozi kara nie mniejsza niż 8 lat pozbawienia wolności, 25 lat pozbawienia wolności lub kara dożywotniego pozbawienia wolności

źródło: Prokuratura Okręgowa Kraków

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy