reklama

Pijani kierowcy dają czadu. Jeden uciekł i ledwo przeżył, a drugi zasnął za kierownicą

Na sygnale, Wiadomości, 16.11.2021 11:18,
Policjanci dzięki błyskawicznie przeprowadzonym poszukiwaniom odnaleźli, a następnie udzielili pierwszej pomocy kierowcy, który uciekł z miejsca kolizji drogowej. 20 – latek trafił do szpitala z objawami zatrucia alkoholem i narkotykami.
Pijani kierowcy dają czadu. Jeden uciekł i ledwo przeżył, a drugi zasnął za kierownicą

Jak informuje policja, w czwartek (10.11) po godzinie 22 służby ratunkowe interweniowały w związku z kolizją drogową do której doszło w Bielanach na ulicy Wierzbowej. Jak wynikało z relacji poszkodowanego, kierowca samochodu marki Volkswagen uderzył w jego citroena oraz w znak drogowy, po czym nie zatrzymując się pojechał dalej.

- W czasie, gdy jedna grupa policjantów prowadziła czynności na miejscu zdarzenia, druga grupa prowadziła poszukiwania 20 – letniego właściciela pojazdu, który jak ustalili doprowadził do kolizji drogowej. Funkcjonariusze poszukiwania rozpoczęli od domu właściciela volkswagena. Pod ustalonym adresem zastali rodziców poszukiwanego mężczyzny oraz 20 – latka leżącego na łóżku. Mężczyzna był niekomunikatywny, zwijał się z bólu i wymiotował, więc policjanci wezwali karetkę Pogotowia Ratunkowego, a następnie wspólnie z rodzicami udzielili pierwszej pomocy młodemu mężczyźnie. Do czasu przyjazdu medyków mundurowi monitorowali stan zdrowia mężczyzny - informuje asp. szt. Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

20 – latek z objawami zatrucia mieszanką alkoholu i narkotyków pod opieką ratowników medycznych został przewieziony na leczenie do szpitala. Badania wykazały, że w jego organizmie znajdowało się 1,6 promila alkoholu. W rozmowie z mężczyzną ustalono, że oprócz alkoholu zażywał również amfetaminę. W związku z powyższym w szpitalu pobrano krew do szczegółowej analizy na zawartość środków odurzających.

- Za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu oraz środków odurzających mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, zakaz kierowania pojazdami oraz kara grzywny. Za ucieczkę z miejsca kolizji grozi grzywna do 5000 zł. Nadto ubezpieczyciel może zastosować regres wobec sprawcy kolizji, który zbiegł z miejsca zdarzenia i będzie on musiał ponieść z własnej kieszeni koszty naprawy uszkodzonego pojazdu oraz znaku drogowego - informuje rzeczniczka policji.

To nie było jedyne zdarzenie z udziałem pijanego kierowcy.

Policjanci z Zatora zatrzymali 42 – letniego mieszkańca Oświęcimia, podejrzanego o jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości. Przestępstwo wyszło na jaw dzięki spostrzegawczości klientki jednego ze sklepów w Przeciszowie.

W środę (10.11) po godzinie 20 operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego kierowcy seata, siedzącego w samochodzie znajdującym się na parkingu sklepowym przy ulicy Podlesie w Przeciszowie. Z relacji zgłaszającej wynikało również, że mężczyzna jest upojony alkoholem i zasypia za kierownicą.

Na miejsce natychmiast udał się patrol z zatorskiego komisariatu Policji. Funkcjonariusze szybko zlokalizowali seata, a następnie poddali badaniu stanu trzeźwości jego kierowcę. Jak się okazało 42 – latek wsiadł za kierownicę mając w organizmie 1,6 promila alkoholu. W związku z powyższym mężczyzna został zatrzymany i trafił do zatorskiego komisariatu Policji.

Za jazdę pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz grzywna.

- Podziękowania za prawidłową reakcję należą się anonimowej spostrzegawczej klientce sklepu. Kobieta podejrzewając, że nietrzeźwy po krótkiej drzemce będzie chciał kontynuować jazdę, jednym telefonem na numer alarmowy 112 wykazała się troską o bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Apelujemy do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu czy narkotyków.

Osoby postronne, które widzą, że za kierownicę wsiada pijany kierowca prosimy o natychmiastową reakcję i uniemożliwienie jazdy nietrzeźwemu lub też przekazanie informacji o zagrożeniu telefonicznie pod numer alarmowy 112 - informuje Małgorzata Jurecka.

źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy