reklama
reklama

Pijana 32-latka za kierownicą citroena zatrzymana na Kościuszki

Na sygnale, Wiadomości, 19.10.2023 13:22,
Policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego nietrzeźwą kierującą, nieposiadającą uprawnień do kierowania.
Pijana 32-latka za kierownicą citroena zatrzymana na Kościuszki

W środę (18.10) przed godziną 21:00 patrolujący ulicę Kościuszki w Kętach policjanci zauważyli samochód marki Citroen, który nie trzymał prostego toru jazdy. Natychmiast dali kierowcy sygnał do zatrzymania się. Kiedy pojazd zjechał na pobocze, przystąpili do kontroli drogowej.

Okazało się, że za kierownicą auta siedzi 32 – letnia mieszkanka Rawy Mazowieckiej. Badanie stanu trzeźwości kobiety wykazało 2,1 promila alkoholu. Ponadto nie posiadała ona uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

- Przypominamy, że od 1 października 2023 roku została zaostrzona kara za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości. Teraz za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz wysoka grzywna. W związku z popełnionym wykroczeniem kierowania pojazdem mechanicznym bez uprawnień, do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu zostanie przesłany wniosek o ukaranie - informuje asp. szt. Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy