reklama
reklama

Pieszy na czerwonym. Od kiedy tak można? [VIDEO]

Na sygnale, Wiadomości, 04.12.2022 08:40, red
Zobaczcie nagranie od jednego z kierowców.
Pieszy na czerwonym. Od kiedy tak można? [VIDEO]

Zgodnie z obowiązującymi od zeszłego roku przepisami, piesi są bardziej uprzywilejowani w okolicach przejścia dla pieszych.

Zgodnie z przepisami "kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście".

Tyle że wiele osób zbyt dowolnie interpretuje przepisy i czasami dochodzi do tak skrajnych sytuacji, jak na nagraniu poniżej w Kętach.

- Do czego doprowadziły przepisy, że pieszy myśli że nawet na czerwonym świetle ma pierwszeństwo - komentuje kierowca, którzy przesłał nam to nagranie.


reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Rrror, 04.12.2022 11:47

To ja dorzucę trzy grosze.... Jadąc od pogotowia na Krakowską przez przejście przejechałem facetowi dosłownie przed nosem! Ludzie, zrozumcie wreszcie że idąc o 23 w nocy po ciemku ubrani na czarno jesteście tak widoczni jak snajper w białym ubraniu maskującym na śniegu. Zero odblasków = proszenie się o wypadek. Sory dla gościa bo go nie widziałem kompletnie ale z drugiej mega opierdziel właśnie za to że go nie widziałem a to jest w interesie każdego pieszego bo to ONI dają dupy na całej linii a finalnie odpowiadają za ich głupotę ludzie za kierownicą , którym nie dali szansy. Chcecie żyć ? Noście odblaski! Od tego raka nie dostaniecie !

cath, 04.12.2022 11:26

Zdarzyło mi się kilka razy stać na światłach w Andrychowie,na zielonym swietle za kimś,kto zatrzymał się by przepuścić pieszych dla których palio się czerwone.Może się mylę ale np .w Szwecji można przechodzić na czerwonym biorąc za to odpowiedzialność gdy nic nie nadjezdza.Co do sytuacji w artykule -na głupotę nie ma rady.

z Kęt, 04.12.2022 11:12

Jak zwykle pan redaktorek w formie !

Nostradamus, 04.12.2022 11:00

Halo. Proszę nie insynuować. To nie nowe przepisy doprowadziły do tego że pieszy wtargnął na przejście dla pieszych na czerwonym świetle !. Pieszy łamie prawo i basta.