reklama
reklama

32 samochody dla strażaków i ratowników, na liście Inwałd i Marcyporęba

Na sygnale, Wiadomości, 03.12.2022 09:10, red
Dwie jednostki z powiatu wadowickiego dostaną dofinansowanie.
32 samochody dla strażaków i ratowników, na liście Inwałd i Marcyporęba
Urząd Marszałkowski w Krakowie informuje, że w ramach projektu „Bezpieczna Małopolska – samochody gaśnicze” do 28 jednostek OSP z terenu województwa trafią nowe samochody ratownicze z funkcją gaśniczą, a do czterech jednostek GOPR i TOPR-u – nowe samochody terenowe.

Dofinansowanie na zakup nowych samochód dostaną dwie gminy z powiatu wadowickiego - gmina Andrychów na zakup nowego wozu dla OSP Inwałd oraz gmina Brzeźnica na zakup samochodu dla OSP Marcyporęba.

Urząd Marszałkowski podaje, że szacowany koszt zakupu jednego lekkiego samochodu ratownictwa technicznego z funkcją gaśniczą na potrzeby jednostek OSP to ok. 350 tys. zł, z tego dofinansowanie ma wynosić 245 tys. zł.

Pieniądze na zakup nowego pojazdu terenowego otrzyma także beskidzka grupa GOPR.
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy