Pies Roni w akcji na targu. Ujawniono nielegalny tytoń i papierosy

, Na sygnale, Wiadomości, 28.11.2020 14:18,
W dzień targowy na placu targowym pojawili się celnicy z psem.
Pies Roni w akcji na targu. Ujawniono nielegalny tytoń i papierosy

W czwartek (26.11) funkcjonariusze małopolskiej Służby Celno-Skarbowej kontrolowali plac targowy w Wadowicach. Okazało się, że jeden z handlujących tam mężczyzn sprzedawał tytoń do palenia bez polskich znaków akcyzy. Miał tego pełne torby.

Tego samego dnia funkcjonariusze przeprowadzili szczegółową rewizję jednego z samochodów dostawczych, który należał do innych handlujących tam osób. W wyniku przeszukania w środku pojazdu również ujawniono nielegalne papierosy i tytoń do palenia.

Podczas kontroli funkcjonariuszy wspierał razem ze swoją przewodniczką Roni, owczarek przeszkolony do wykrywania wyrobów tytoniowych i właśnie zachowanie psa wskazywało, że w pobliżu kontrolowanego samochodu mogą jeszcze znajdować się wyroby tytoniowe. Rzeczywiście po chwili w pobliskich zaroślach Roni wskazał miejsce ukrycia kolejnych papierosów. Do posiadania tej kontrabandy przyznał się mieszkaniec Katowic.

- Łączna wartość zatrzymanej w obu przypadkach kontrabandy wynosi blisko 20 tysięcy złotych, straty skarbu państwa z tytułu niezapłaconych należności celno-podatkowych przekraczają kwotę 30 tysięcy złotych. Natomiast obaj mężczyźni, do których należała ujawniona kontrabanda poniosą teraz konsekwencje prawne - informuje nadkom. Tomasz Kierski, oficer prasowy Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowy w Krakowie.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy