reklama

Problem psich kup na andrychowskich osiedlach

, MAGAZYN, Wiadomości, 05.12.2020 09:00, PG, foto: archiwum
Psie odchody na skwerach, placach czy ulicach nie tylko zanieczyszczają teren, ale również stwarzają zagrożenie dla zdrowia człowieka.
Problem psich kup na andrychowskich osiedlach

Co jakiś czas powraca temat uchylania się od sprzątania odchodów czworonogów w Andrychowie.

Ten problem estetyczny dotyka głównie osiedla Lenartowicza ale też Metalowców czy Olszyny. Sprawę poruszono nawet na profilu Spotted Andrychów-24/7. Jedna z użytkowniczek napisała, że prawie codziennie musi czyścić buty swoich dzieci z odchodów a także zbierać je z podłogi w domu. Teraz kiedy czeka nas lekkie ocieplenie a śnieg stopniał psie kupy będzie można spotkać na każdym kroku.To nie jest tak, że sprzątanie psich kup to tylko obowiązek estetyczny. Zgodnie z ustawą o o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, gmina określa obowiązki osób utrzymujących zwierzęta domowe. Za to, że zostawiamy psie kupy na trawniku lub chodniku grozi mandat do 500 zł. Sprawca jednak musi zostać przyłapany "na gorącym uczynku". Psie odchody na skwerach, placach czy ulicach nie tylko zanieczyszczają teren, ale również stwarzają zagrożenie dla zdrowia człowieka.

Gdy ktoś zanieczyszcza w ten sposób wspólny trawnik czy chodnik należy wezwać straż miejską.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

VADER, 05.12.2020 22:08

Burakz... ty buraku (tak specjalnie z małej litery) podaj swój adres zamieszkania skoro ci g...o nie przeszkadza cwaniaku a dostaniesz odpowiedni transport kału a wejdzie ci w glebę jak twierdzisz... i zmień ksywę bo obrażasz mieszkańców wsi buroku !!!

Burakz wiejskiej , 05.12.2020 12:59

COOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO??????????? GOWNO PSIE PRZESKADZA????????????? MORAWIECKI I DUDA NAM KASE ZABIERA A TU MOWA O PSIM GÓWNIE CO OD SETEK LAT W GLEBĘ WCHODZI ??? WY Z TEGO MAM NEWSA TO SIE NADAJECIE BYKOM JAJA HUŚTAĆ