reklama
reklama

Oszuści stosujący "metodę na wnuczka" w akcji. Mieszkanka straciła 30 tys. zł

Na sygnale, Wiadomości, 23.10.2020 15:15, PG
W piątek (23.10.) jedna z mieszkanek gminy Andrychów straciła 30 tys. zł!
Oszuści stosujący

W piątek (23.10.) na terenie powiatu wadowickiego doszło do kilku wyłudzeń pieniędzy od osób starszych. Jedna ze starszych kobiet straciła wszystkie swoje oszczędności.

- W dniu dzisiejszym na terenie powiatu wadowickiego odnotowano kilka zgłoszeń dotyczących prób wyłudzenia pieniędzy od osób starszych. Niestety, jedna z mieszkanek gminy Andrychów została oszukana i straciła swoje oszczędności.- przekazuje nam rzecznik wadowickiej policji mł. asp. Agnieszka Petek.

Jak udało nam się dowiedzieć od mieszkańców, chodzi o 84-letnią mieszkankę Inwałdu.

- Do 84-latki zadzwoniła kobieta podająca się za jej córkę i poinformowała ją, że była ona sprawczynią śmiertelnego wypadku drogowego i potrzebuje pieniędzy. Kobieta uwierzyła. Niedługo potem do jej drzwi zapukał nieznany jej mężczyzna, któremu przekazała 30 tys. zł. Na chwilę obecną kryminalni z Andrychowa prowadzą czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy - poinformowała nas rzecznik policji.


W związku z powyższym policja prosi aby w podobnych przypadkach zachować czujność, sprawdzać czy rozmówcą jest na pewno wnuk lub inny członek rodziny. Jeśli posiadają Państwo telefon z identyfikatorem rozmówcy prosimy o zapisanie numeru telefonu, z którego dzwoni sprawca i natychmiast powiadomienie Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach - numer bezpłatny 997. Apelujemy o czujność i współpracę.-
- przekazuje policja.


reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy