Oszuści cały czas w akcji. Nie dajcie się nabrać na takiego SMS-a

, Na sygnale, Wiadomości, 20.05.2020 09:15, red
Mimo ostrzeżeń wielu mieszkańców nadal otrzymuje takie SMS-y. Nie dajcie się nabrać i nie klikajcie w odnośnik.
Oszuści cały czas w akcji. Nie dajcie się nabrać na takiego SMS-a
Oszuści podający się za Pocztę Polską już od kilku tygodni rozsyłają SMS-y z informacją o konieczności dezynfekcji paczki, sugerując w treści, że w przypadku braku opłaty za dezynfekcję paczka nie zostanie dostarczona i trafi na kwarantannę. W wiadomości znajduje się także złośliwy link wraz z informacją o dopłacie za przyspieszenie usługi.

Poczta Polska ostrzega.

- "Uwaga! Ostrzegamy przed atakiem wykorzystującym wizerunek Poczty Polskiej. Cyberprzestępcy rozsyłają SMS z informacją o dezynfekcji paczki. Po wejściu w złośliwego linka ukazuje się strona śledzenia przesyłki wraz z informacjami o dezynfekcji, za której przyśpieszenie trzeba dopłacić" - poinformowała Poczta Polska w komunikacie.

Jeśli ktoś kliknie w przycisk "płacę" zostanie przekierowany na fałszywą stronę do płatności bankowej. Jeśli zapłaci - może spodziewać się wyczyszczenia konta z pieniędzy.

Tak wygląda jedna z wersji tego SMS-a.
foto: nadesłane

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy