reklama

Grzyb na ścianie? Urzędnicy nie widzą problemu [AKTUALIZACJA]

, MAGAZYN, Wiadomości, 19.05.2020 20:00, PG
Kolejne mieszkania z grzybem na ścianie.
Grzyb na ścianie? Urzędnicy nie widzą problemu [AKTUALIZACJA]

Pani Bożena i pan Roman mieszkają w jednym z mieszkań socjalnych w kamienicy przy ul. Żwirki i Wigury 3 w Andrychowie. Życie ich nie oszczędzało, stracili pracę, podupadli na zdrowiu i niestety w ostatnich latach musieli przenieść się do mieszkania socjalnego.


W tej kamienicy mieszka 8 rodzin, a sam budynek jest w opłakanym stanie. Przy samym wejściu czuć wilgoć.

W mieszkaniu starszego małżeństwa, które odwiedziliśmy na ścianach jest jeden wielki grzyb. Pani Bożena o sprawie powiadomiła Zespół Obsługi Mienia Komunalnego. Niestety pracownicy ZOMK bardzo źle ich potraktowali, zarzucając im winę za taki stan ścian i nie udzielają żadnej pomocy. Zdaniem urzędników wynika to ze złego użytkowania mieszkania i tezę tę potwierdza nam dyrektor ZOMK Grzegorz Góra. Czyżby na pewno?

Zobaczcie nasz materiał:

video: DK

Okazuje się, że do sąsiednich mieszkaniach tej samej kamienicy również dotarła wilgoć. Dostaliśmy takie o to zdjęcia:Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

",,**,,", 20.05.2020 16:23

Lekarstwem na to jest praca i należyte ogrzewania mieszkania, do tego odpowiednia wentylacja i po problemie. Wentylacji brak bo brak ogrzewania, to zatykaja wszystko co się da by ciepło nie uciekło w zimie i robi się padlina w powietrzu. A tak nawiasem jak można nazwać osobę która nie robi 26-28lat??? Pracy nie mają tylko gnoje nieroby pasożyty i alkoholiki. Najprościej narzekać bo mają grzyba, to zeskrabac i zrobic zupę grzybowa. A jak nie pasuje to karton i na dworzec do Katowic.

szefdarek, 20.05.2020 08:49

Z jednej strony rozumiem tych ludzi, bo sam bym nie mieszkał w takich warunkach ale właśnie o to chodzi że sam bym robił wszystko żeby takich warunków nie mieć. Fajnie dostać od gminy mieszkanie, ale może sami by pomyśleli i coś z tym zrobili, preparat na grzyby i puszka farby to raptem trzy cztery flaszki wódki. Ale najlepiej kazać innym zrobić. Często bywam w okolicy i bardzo często widzę panią i innych lokatorów tego budynku dość mocno wstawionych więc chyba tak źle się im nie powodzi że nie stać ich na niewielki remont. Ale wiadomo trzeba szukać sensacji.

Archanioł Michał, 16.05.2020 21:50

Dobrze wiemy kto jest tutaj "capo di tutti capi". "Wykonywałem tylko rozkazy" tak jak to w historii było nie za bardzo się sprawdzi ( dodam - delikwent nie wykonuje wyroków sądowych). Ale forum to nie miejsce na dyskusje. Skąd ten czas oczekiwania ? "ZAMIAR" to już poważny kazus.

Zakolog, 16.05.2020 12:42

@Archanioł Michał, tu muszę sprostować i całkiem poważnie wziąć Burmistrza w obronę. Po pierwsze nie miliony, a dziesiątki milionów, mam nadzieję że setki to nie stuknie. Po drugie i to najważniejsze, nie wydaje tylko realizuje uchwałę Rady Gminy, a to jest Jego obowiązkiem ! Mało tego w informacji wprowadzającej, uczciwie przedstawił swoje zamiary, a w projekcie uchwały wykazał w sposób bardzo logiczny i spójny podstawy prawne co do sposobu realizacji swojej wizji. Burmistrzowi jak również jego urzędnikom w tej akurat sprawie, w mojej ocenie nie da się niczego zarzucić. Oczywiście, to też moja ocena, tej czternastce radnych, którzy w imieniu mieszkańców zatwierdzili, akurat ten, a nie inny sposób zakupu pałacu, za trzy lata przypadanie ekskluzywna możliwość przedstawienia swych racji przed polskim prokuratorem i będą mieli naprawdę wielkie szczęści jeśli nie otrzymają zarzutu z art.258 § 1 KK, czyli udziału w związku przestępczym. Na koniec tylko dodam, iż informacja o tej uchwale była szeroko omawiana we wszystkich publikatorach na poziomie powiatu, a na portalu mamNewsa, nawet z krytycznymi komentarzami i wątpliwościami co do jej treści.

Archanioł Michał, 16.05.2020 09:51

A TW Zdzisław wydaje miliony na pałac.

Rzycon, 15.05.2020 20:22

Panom z ZOMK życzę takiego samego grzyba na wszystkich ścianach..!!