reklama
reklama

Od piątku do niedzieli wypadek i 9 kolizji na drogach

Na sygnale, Wiadomości, 18.03.2024 12:00,
Rzyki, Wieprz, Andrychów, Chocznia, Witanowice - m.in. w tych miejscowoiściach doszło do ostatnio do zdarzeń drogowych.
Od piątku do niedzieli wypadek i 9 kolizji na drogach
- Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego, aby poruszali się po drogach z rozwagą - apelują policjanci i przedstawiają statystyki zdarzeń drogowych w powiecie wadowickim za miniony weekend. Od piątku wieczorem do niedzieli doszło do 1 wypadku i 9 kolizji.

W piątek (15 marca), na terenie powiatu wadowickiego odnotowano pięć kolizji i wypadek drogowy, do którego doszło w Rzykach około godz. 19.40. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem marki Suzuki, potrącił 62-letniego mężczyznę, który przechodził przez jezdnię poza przejściem dla pieszych. Poszkodowany został przetransportowany Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala w Krakowie. Kierujący samochodem osobowym był trzeźwy.

W godzinach dopołudniowych miały miejsce dwie kolizje drogowe. Do pierwszej z nich doszło w Andrychowie na ul. Biała Droga, gdzie kierujący volkswagenem, wyjeżdżając ze stacji paliw, nie zachował należytej ostrożności i zahaczył bokiem pojazdu o słupek ochronny przy dystrybutorze paliwa, powodując jego uszkodzenie.


Natomiast w Witanowicach, kierująca volkswagenem, chcąc uniknąć potrącenia kota, zjechała na pobocze, a następnie uderzyła w betonowy mostek. Kwadrans po godz. 14.00, policjanci interweniowali w Choczni na ul. Kościuszki, gdzie kierująca dacią, w trakcie wykonywania manewru omijania pojazdu marki Suzuki, nie zachowała bezpiecznej odległości od tego samochodu i doprowadziła do zderzenia z nim. Sprawczyni kolizji została ukarana mandatem.

Z kolei w Gierałtowicach, około godz. 16.30, kierująca skodą, podczas wykonywania manewru zmiany pasa ruchu, doprowadziła do zderzenia z kierującym audi, który prawidłowo wykonywał manewr wyprzedzania. Sprawczyni została ukarana mandatem.

Natomiast w sobotę (16 marca br.) miała miejsce jedna kolizja drogowa, do której doszło w Zebrzydowicach. Kierująca oplem oraz kierujący volkswagenem, podczas wykonywania manewru cofania doprowadzili do zderzenia pojazdów. Sprawą zajmują się policjanci z kalwaryjskiego komisariatu.

W niedzielę (17 marca.) policjanci odnotowali trzy kolizje drogowe. W Wieprzu na ul. Beskidzkiej, kierowca volkswagena, na łuku drogi, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym z przeciwnego kierunku pojazdem marki Volkswagen.

Natomiast w Rzykach kierujący seatem, z nieustalonej przyczyny zjechał z jedni i wjechał do rowu uszkadzając kosz na śmieci oraz drzewo, po czym oddalił się z miejsca. Policjanci w wyniku prowadzonych czynności ustalili kierowcę tego pojazdu, którego następnie ukarali mandatem. Z kolei w Witanowicach, kierowca volkswagena, nie dostosował prędkości do panujących warunków atmosferycznych, w wyniku czego na łuku drogi zjechał z jezdni i uderzył w słup energetycy. Kierujący został ukarany mandatem.

źródło: KPP Wadowice
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy