O co chodzi z tymi wystrzałami? Huk słychać zwłaszcza rano

, Na sygnale, Wiadomości, 18.11.2020 09:40, red
Pytają o to mieszkańcy.
O co chodzi z tymi wystrzałami? Huk słychać zwłaszcza rano
Sprawę postanowił wyjaśnić burmistrz Kęt Krzysztof Klęczar. Poinformował, że odgłosy wystrzałów słyszalne w różnych częściach miasta i gminy Kęty są efektem pracy armatek hukowych, służących do odstraszania ptactwa w gospodarstwach rybackich.


- Jako ichtiolog wyjaśniam, że jest to szczególnie istotne teraz, gdy stłoczone na małej powierzchni i przygotowane do sprzedaży ryby są dla drapieżników łatwym łupem - przekonuje burmistrz.

Wystrzały pochodzą z terenu gminy Porąbka, choć również gospodarstwa zlokalizowane w gminie Kęty z takiego sprzętu korzystają.

- Samo używanie armatek jest legalne, wymaga jednak uzyskania zgody właściwego dla województwa Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska. Po rozmowach, prowadzonych na miejscu przez naszych Strażników Miejskich a także po mojej rozmowie z Wójtem Gminy Porąbka mam podstawy by założyć, że problemy wystrzałów przed godziną 8 rano powinny się rozwiązać. Same wystrzały umilkną, gdy ryby znikną z magazynów. W tym miejscu apeluję, zrozumcie rybaków, bronią swojej ciężkiej pracy. Dodam także, iż pojedyncze wystrzały mogą być również efektem polowań, które także odbywają się zgodnie z prawem - wyjaśnia burmistrz.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy