Nowi policjanci złożyli ślubowanie

, Na sygnale, Wiadomości, 04.03.2021 11:55,
Teraz skierowani zostaną na tzw. szkolenie podstawowe.
Nowi policjanci złożyli ślubowanie
2 marca w budynku Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach odbyło się ślubowanie nowo przyjętych do służby policjantów. Słowa roty ślubowania:

„Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia…”

wypowiedziało dwóch nowych funkcjonariuszy.


Policjantów przywitał w naszych szeregach Komendant Powiatowy Policji w Wadowicach – mł. insp. Arkadiusz Śniadek., który odebrał ślubowanie od nowych funkcjonariuszy i wręczył im akty ślubowania. W uroczystej zbiórce udział wzięli również Naczelnik Wydziału Prewencji – kom. Artur Studnicki oraz Przewodniczący Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów w Wadowicach – asp. sztab. Dawid Herbut.

Po odbyciu przeszkolenia podstawowego, nowi policjanci zasilą szeregi wadowickiej jednostki.


źródło: KPP Wadowice

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy