Niebezpieczna sytuacja w gospodarstwie, krowy porażone prądem

, Na sygnale, Wiadomości, 15.06.2019 12:40, red
Do niebezpiecznej sytuacji doszło w sobotę (15.06) przed południem w Wieprzu przy ul. Twierdza.
Niebezpieczna sytuacja w gospodarstwie, krowy porażone prądem

Jak się dowiadujemy od dyżurnego w wadowickiej komendzie powiatowej PSP, w jednym z dużych gospodarstw w Wieprzu przy ulicy Twierdza w stajni doszło prawdopodobnie do zwarcia w instalacji elektrycznej. Prąd zaczął razić krowy.

Wstępnie wiadomo, że ok. 10 krów nie przeżyło. Lekko porażona została także osoba, która która próbowała zapobiec tej sytuacji - nic jej już nie zagraża.

Na miejsce wezwano strażaków, zespół ratownictwa medycznego oraz pogotowie energetyczne.

Również w sobotę około południa strażacy interweniowali w jednym z mieszkań przy ulicy Lenartowicza w Andrychowie, gdzie włączył się czujnik tlenku węgla. Nikomu nic się nie stało. W upalne dni to dość częsta sytuacja.

Strażacy mówią, że przy wysokich temperaturach może dochodzić do tzw. ciągu wstecznego, czyli tworzy się cofka, spaliny z urządzenia grzewczego nie są odprowadzane na zewnątrz.

W tym tygodniu takie interwencje strażacy podejmowali m.in. w jednym z mieszkań przy ulicy Włókniarzy, a w sobotę przy Lenartowicza.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy