reklama
reklama

Nadal upał, ale przed nami "dynamiczny rozwój burz"

Na sygnale, Wiadomości, 16.08.2023 16:28,
Teraz czeka nas bardziej dynamiczna pogoda.
Nadal upał, ale przed nami
Kolejne dni na Podbeskidziu również będą bardzo upalne, ale mogą zdarzać się burze. Pierwsze na południu Polski pojawiły się już w środę po południu.

- Nad regionem zaczęły tworzyć się pierwsze burze. W ciągu kolejnych godzin prognozowany jest dalszy, coraz bardziej dynamiczny rozwój burz, które z godziny na godzinę mogą być coraz gwałtowniejsze. Głównym zagrożeniem będą opady deszczu, których natężenie może punktowo osiągać do 20-30 mm/h. Porywy wiatru mogą dochodzić do 70 km/h. Lokalnie może również wystąpić opad gradu - informowali synoptycy z IMGW w środę po południu.

Prognozują burze, którym punktowo będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami grad.

źródło: IMGW


źródło: .lightningmaps.org
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy