Na osiemnastkę z kozą i pasażerami ponad stan

, Na sygnale, Wiadomości, 24.09.2019 10:01,
Na osiemnastkę z kozą i pasażerami ponad stan

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali prawo jazdy młodemu kierowcy, który przewoził pasażerów niezgodnie z przepisami. 18 – latek jechał na osiemnaste urodziny koleżanki trzyosobowym volkswagenem transporterem do którego zabrał sześcioro pasażerów oraz kozę.

Jak informuje policja, do zdarzenia doszło w sobotni wieczór (21.09.) w Witkowicach k. Kęt, gdzie policjanci z oświęcimskiej drogówki pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tuż po godzinie 18.00 na ulicy Beskidzkiej do kontroli drogowej mundurowi zatrzymali samochód dostawczy marki VW Transporter.

Za kierownicą pojazdu siedział 18 – letni mieszkaniec powiatu wadowickiego, a obok niego na miejscu pasażera siedziała 16 – letnia mieszkanka Witkowic. Podczas czynności policjanci usłyszeli podejrzane hałasy dochodzące z tylnej części pojazdu. W związku z tym nakazali kierowcy , aby otworzył część ładunkową pojazdu. Wtedy okazało się, że wewnątrz, bez jakichkolwiek zabezpieczeń, podróżuje jeszcze pięciu chłopaków w wieku od 17 do 21 lat oraz koza w różowych skarpetach. W rozmowie z kierowcą funkcjonariusze ustalili, że wszyscy jechali na osiemnastkę do swojej koleżanki, a koza miała być prezentem urodzinowym.

Kierowca na długo zapamięta ten wyjazd na imprezę, ponieważ za popełnione wykroczenie, policjanci zatrzymali jego prawo jazdy, nałożyli mandat i punkty karne, za przewożenie osób niezgodnie z przepisami oraz w liczbie większej niż dopuszczalna liczba pasażerów.

Zgodnie z przepisami za przewożenie w pojeździe co najmniej trzech osób więcej od dopuszczonego w homologacji pojazdu, kierowca musi się liczyć z utratą prawa jazdy na okres 3 miesięcy, tak jak to jest w przypadku przekroczenia prędkości o powyżej 50 km/h .

źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

martin79, 24.09.2019 11:14

jack2920 dziękuje ci pięknie. Ładnie to teraz wytłumaczyli w artykule, że na 3 miesiące leci Prawko.

jack2920, 24.09.2019 09:34

Martin79 wiózł ludzi na pace,nie ziemniaki. przy wypadku wiesz co mogło się z nimi stać?

martin79, 24.09.2019 09:19

Nie znam się , ale dlaczego zabrali kierowcy Prawo Jazdy? To było aż takie wykroczenie???