17-latek odpowie za posiadanie marihuany i amfetaminy

, Na sygnale, Wiadomości, 23.09.2019 13:36,
Narkotyki w skontrolowanym przez policję samochodzie.
17-latek odpowie za posiadanie marihuany i amfetaminy

Dzielnicowi z Wadowic podczas interwencji zatrzymali 17 i 24-letniego mieszkańca powiatu wadowickiego. Młodszy z mężczyzn usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, za który ustawa przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Jak informuje policja, do zdarzenia doszło kilka dni temu na jednym z osiedli w Wadowicach. Według zgłoszenia w samochodzie Renault mieli przebywać dwaj mężczyźni, których zachowanie wzbudziło podejrzenie u osoby zgłaszającej.

Na miejsce zostali skierowani policjanci Rewiru Dzielnicowych z wadowickiej jednostki.

- W trakcie podjętych czynności mundurowi ujawnili również, na tylnym siedzeniu, woreczki foliowe z suszem (ponad 5,3 gramów). Badanie testerem potwierdziło, że jest to marihuana. Ponadto podczas kontroli osobistej obu mężczyzn, dzielnicowi znaleźli u 17-latka ponad 0,8 gramów amfetaminy. Mieszkańcy powiatu, noc spędzili w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Kolejnego dnia 17-latkowi przedstawiono zarzut posiadania środków odurzających, za co grozi mu kara do 3 lat więzienia. Natomiast starszy z mężczyzn został przesłuchany w charakterze świadka i po zakończonych czynnościach zwolniony do domu - informuje Agnieszka Petek, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy