reklama

Matka opiekująca się dzieckiem miała 2,7 promila alkoholu

, Na sygnale, Wiadomości, 24.05.2022 09:50,
Sytuacja miała miejsce podczas festynu.
Matka opiekująca się dzieckiem miała 2,7 promila alkoholu
Jak informuje policja, do zdarzenia doszło w sobotę (21.05.) po południu w Zatorze. Policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące nietrzeźwej kobiety przebywającej na festynie rodzinnym i mającej pod swoją opieką małoletniego syna. Na miejsce natychmiast pojechał jeden z patroli. Mundurowi szybko zlokalizowali kobietę i jej dziecko. Badanie stanu trzeźwości 42 – latki wykazało 2,7 promila alkoholu. Kobieta została zatrzymana i trafiła do komisariatu Policji. Opiekę nad jej 10 – letnim synem przejęła rodzina.


Policja informuje, że wobec 42 – latki wszczęto postępowanie w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia albo uszczerbku na zdrowiu małoletniego dziecka, nad którym miała obowiązek opieki. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Materiały sprawy zostaną również przekazane do Sądu Rejonowego Wydziału Rodzinnego i Nieletnich, który dokładnie sprawdzi sytuację rodzinną dziecka. Odrębny wniosek zostanie przekazany do Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Zatorze w związku z podejrzeniem, iż zaniedbanie którego dopuściła się matka dziecka może świadczyć o jej uzależnieniu od alkoholu.

- Apelujemy o reagowanie na przypadki przemocy lub zaniedbania wobec dzieci, seniorów oraz osób niepełnosprawnych. W przypadku podejrzenia, że dziecko, senior lub osoba niepełnosprawna, doznaje krzywdy lub jest zaniedbywana wystarczy powiadomić służby powołane do interweniowania w takich przypadkach. Są to przede wszystkim pracownicy socjalni, nauczyciele, pedagodzy, kuratorzy sądowi oraz dzielnicowi. W pilnych przypadkach należy reagować dzwoniąc pod numer alarmowy 112 - informują policjanci.

źródlo: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy