reklama

Ósmoklasiści piszą najważniejszy sprawdzian

, MAGAZYN, Wiadomości, 24.05.2022 09:10, foto: WB
W całej Polsce do egzaminu przystąpiło ponad pół miliona uczniów VIII klas szkół podstawowych.
Ósmoklasiści piszą najważniejszy sprawdzian

We wtorek (24.05) punktualnie o godzinie 9:00 w całym kraju rozpoczął się Egzamin ósmoklasisty. Na początek uczniowie kończący szkołę podstawową napiszą egzamin z języka polskiego, w środę - z matematyki, a w czwartek - z języka obcego.

W całej Polsce do egzaminu przystąpiło ponad pół miliona uczniów VIII klas szkół podstawowych.

Prace ósmoklasistów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów, a wyniki egzaminu zostaną ogłoszone 1 lipca. Zaświadczenia o wynikach egzaminu uczniowie otrzymają 8 lipca.

Wynik egzaminu ma wpływ na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadpodstawowej. Połowa wszystkich punktów do zdobycia - to właśnie punkty za egzamin. Druga połowa to punkty za oceny na świadectwie szkolnym i inne osiągnięcia ucznia.

Na zdjęciach - chwilę przed rozpoczęciem egzaminu w Szkole Podstawowej nr 2 w Andrychowie.
Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy