Lekarz z koronawirusem, oddział zawieszony

, Na sygnale, Wiadomości, 07.06.2020 09:47, red
Ograniczenia w kolejnym szpitalu.
Lekarz z koronawirusem, oddział zawieszony
Po Oświęcimiu, gdzie wstrzymano przyjęcia na kilka oddziałów Szpitala Powiatowego, teraz problem pojawił się w Suchej Beskidzkiej. Od 5 czerwca do odwołania zawieszony jest oddział chirurgiczny Szpitala w Suchej Beskidzkiej. Koronawirusa wykryto u jednego z lekarzy.

Poniżej komunikat dyrekcji szpitala w tej sprawie.

"Szanowni Pacjenci! Mieszkańcy Powiatu Suskiego!

W związku z potwierdzonym przypadkiem zakażenia koronawirusem (SARS-CoV-2) u jednego z lekarzy Oddziału Chirurgicznego, Dyrekcja Zespołu Opieki Zdrowotnej w Suchej Beskidzkiej zawiesza od 5 czerwca 2020 r. do odwołania działalność oddziału.

Zgodnie z obowiązującymi procedurami wdrożone zostało właściwe postępowanie epidemiologiczne – odpowiednie procedury bezpieczeństwa w celu minimalizacji ryzyka transmisji wirusa SARS-CoV-2. Dokładamy wszelkich starań, aby jak najszybciej przywrócić pełne funkcjonowanie tej jednostki.

W naszym Szpitalu – pomimo zapewnienia wszelkich możliwych procedur bezpieczeństwa – wykryty przypadek dodatni został przeniesiony na teren naszej placówki od osoby zarażonej niewykazującej jakichkolwiek objawów choroby. Niestety, przypadki bezobjawowe stanowią zdecydowaną większość w naszym rejonie. Jako placówka medyczna w starciu z nimi toczymy i toczyć będziemy nierówną i trudną walkę. Zapewniamy, że robimy wszystko, aby nie dopuścić do ograniczeń funkcjonowania w naszej działalności; jednakże bez współpracy, odpowiednich zachowań i przestrzegania zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego ze strony społeczności powiatu – będzie to niezmiernie trudne.

Przepraszamy za utrudnienia, z jakimi spotykają się pacjenci w naszym szpitalu. Zapewniamy, że podjęte są wszelkie działania zmierzające do zapewnienia bezpieczeństwa pacjentów.

Przypominamy!

Wirusem można zarazić się drogą kropelkową od osoby już zarażonej, a więc najczęściej przez kaszel, kichanie i rozmowę. Można zarazić się przez kontakt błon śluzowych nosa, jamy ustnej i warg z rękami, na których znajduje się koronawirus. Dlatego bezwzględnie należy przestrzegać higieny – przede wszystkim często myjąc starannie ręce ciepłą wodą z mydłem.

Wirus ten jest rozprzestrzeniany przez bezobjawowych pacjentów. Jest to szczególnie istotne w kontekście tego, co dzieje się teraz na naszym terenie. Nawet jeśli nie jesteśmy w grupie ryzyka i prawdopodobnie zakażenie przejdziemy bezobjawowo, nadal będziemy zarażać i będziemy stanowić zagrożenie dla osób starszych, przewlekle chorych i z obniżoną odpornością.

Istotne jest więc unikanie zatłoczonych miejsc, częste i dokładne mycie rąk wodą z mydłem, dezynfekowanie rąk i powierzchni środkami na bazie alkoholu, zasłanianie ust podczas kichania i kaszlu.

Dbajmy o zdrowie swoje i bliskich!

Dyrekcja i pracownicy

Zespołu Opieki Zdrowotnej"

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy