reklama

Koronawirusa wykryto u mieszkańca gminy Skawina, który wrócił z zagranicy

, Na sygnale, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 22.03.2020 12:16, red
Mężczyzna na szczęście czuje się dobrze.
Koronawirusa wykryto u mieszkańca gminy Skawina, który wrócił z zagranicy

Do tej pory w Małopolsce potwierdzono 20 przypadków koronawirusa. W niedzielę w południe ministerstwo poinformowało o 4 nowych przypadkach w Małopolsce.

- Wszyscy będą hospitalizowani w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, ich stan jest stabilny. W tej grupie jest młody mężczyzna z powiatu krakowskiego, młoda kobieta z Krakowa, kobieta w sile wieku w powiatu krakowskiego, kobieta w sile wieku z Krakowa - informuje Urząd Wojewódzki w Krakowie.

Zachorował m.in. mieszkaniec gminy Skawina, który wrócił niedawno z zagranicy.

O sprawie poinformował w niedzielę (22.03) przed południem burmistrz Skawiny Norbert Rzepisko:

"Stało się to, czego wszyscy się obawialiśmy i na co się przygotowywaliśmy. U jednego z mieszkańców Miasta i Gminy Skawina potwierdzono pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem. To mężczyzna w sile wieku, wrócił zza granicy.

Jak Państwo widzą, koronawirus obejmuje cały kraj, w tym również naszą Skawinę. Bądźmy wszyscy odpowiedzialni i podejdźmy do tematu racjonalnie. Proszę unikać wychodzenia z domu. Jeżeli zakupy są konieczne, niech je zrobi jedna osoba. Często i dokładnie myjcie ręce. Zgłaszajcie nam, jeżeli widzicie duże skupisko ludzi - zareagujemy.

Jestem w stałym kontakcie ze służbami odpowiedzialnymi za walkę z koronawirusem. Państwa zdrowie i bezpieczeństwo to najważniejszy priorytet. Dbajmy o siebie wspólnie. Przejdźmy przez ten trudny okres razem"

- poinformował burmistrz Skawiny

Burmistrz dodał, że w gminie Skawina 59 osób jest objętych kwarantanną domową.

Według danych z niedzieli (22.03) w południę w Polsce zdiagnozowano 563 przypadki koronawirusa. Zmarło 7 osób.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy