Listy od Czytelników. Markety, skatepark i apel listonosza

, Gospodarka, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 22.03.2020 10:15, NEWSY CZYTELNIKÓW
W ostatnich dniach otrzymujemy mnóstwo sygnałów od Czytelników na temat obecnie panującej sytuacji. Oto kilka z nich.
Listy od Czytelników. Markety, skatepark i apel listonosza

Obserwacje z wizyty w Tesco

Mieszkanka Andrychowa tak opisuje sytuację w jednym z marketów w Andrychowie.
"Chciałabym poruszyć sprawę supermarketów w Andrychowie a szczególnie supermarket Tesco. Wszystkim nam dookoła powtarza się, żeby siedzieć w domu, uważać na siebie i innych. Mamy być rozważni. Jest zakaz czegokolwiek powyżej 50 osób i sklepy się tego trzymają, a nawet zapewniają na wejściu rękawiczki i środki odkażające. Natomiast Tesco ma to wszystko serdecznie w 4 literach. W sobotę musiałam wyskoczyć po mleko dla dziecka godz 17.55. W Tesco było na pewno powyżej 50 osób i to dużo młodych. Sklep nie ograniczył wózków jak to ma miejsce w Kauflandzie czy Intermarche, nie mówiąc już że o żadnych skróconych godzinach, nie ma nawet rozmowy. Nie wiem czy można tą sprawę zgłosić do władz, ale wystarczy że jedna placówka się nie zastosuje i starania wszystkich innych pójdą na marne. Andrychów to nieduże miasto, błagam o rozwagę a nie o jak największy utarg w tych trudnych chwilach. Biedne te kasjerki najbardziej narażone i w żaden sposób nie ułatwia się im tych dni. Liczę że nagłośni się trochę sprawę. Dbajmy o siebie i innych"

- pisze do nas mieszkanka Andrychowa.

Apel listonosza

A tutaj list od listonosza z Andrychowa.

"Jestem listonoszem, mam apel do mieszkańców i czytelników. Prosimy o powstrzymanie się od zamawiania paczek, przesyłek , na czas tej trudnej sytuacji. Kochani mieszkańcy my listonosze musimy to dostarczać, narażając siebie i swoich bliskich. Jeśli nie musicie nie zamawiajcie. Urzędy prosiłbym o wysyłanie korespondencji bez zwrotnego potwierdzenia odbioru" - pisze do nas listonosz.


Co się dzieje na skateparku?

Tutaj z kolei informacje od zaniepokojonego rodzica, a sprawa dotyczy skateparku w Andrychowie.,
"Mam pytanie gdzie nasza policja patroluje miasto żeby grupki dzieciaków nie traktowały wolnego jako koronoferii i się nie spotykały w grupach, kiedy codziennie ok 16stej przesiadują na skateparku w Andrychowie na stadionie? Bardzo proszę o uwzględnienie tej uwagi na Waszych łamach- dziś nie miałem przy sobie telefonu ale jutro zgłoszę coś takiego na policję"
- pisze mieszkaniec Andrychowa.

Zobacz także: inne informacje z regionu w sprawie zagrożenia koronawirusem: www.mamnewsa.pl/koronawirus-wiadomosci

Masz ciekawe zdjęcia, informacje? Chcesz podzielić się z innymi swoimi spostrzeżeniami? Wysyłajcie nam informacje na [email protected]

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Saturn, 23.03.2020 20:06

Jak nie ma drabiny, to "wejście na sklep" obojętnie, czy w rękawiczkach, czy bez jest trudne. Poza tym, po co tam wchodzić?

skornica, 22.03.2020 17:32

Angel - oglądnij sobie i zacznij myśleć dzbanie!: https://www.rdc.pl/informacje/koronawirus-we-wloszech-wojsko-wywozi-trumny-z-cialami/

Angel, 22.03.2020 16:48

Mam njusa usuwa niewygodne komentarze. Cenzura jak za dawnych lat... No ale czego się spodziewać po lewackim portalu.

gepard czester, 22.03.2020 12:15

Pani która chodzi do marketu po jedną rzecz jest bardzo ,,odpowiedzialna'. Pewnie po powrocie do domu przypomniała sobie, że do mleka potrzebuje jeszcze budyń i znowu poszła do Tesco.