reklama

Koronawirus w regionie. Kolejni ozdrowieńcy [AKTUALIZACJA]

, Na sygnale, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 14.05.2020 17:15, PG
Rośnie liczba zakażonych w powiecie suskim.
Koronawirus w regionie. Kolejni ozdrowieńcy [AKTUALIZACJA]

godz. 17:30

WSSE w Krakowie informuje o kolejnych ozdrowieńcach z województwa małopolskiego. To 13 kobiet i 19 mężczyzn, w wieku od 4 do 72 lat, z Krakowa (1 osoba), powiatu bocheńskiego (8), brzeskiego (6), wielickiego (6), myślenickiego (4), suskiego (3), krakowskiego (1), dąbrowskiego (1), miechowskiego (1) i tarnowskiego (1), którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 526 ozdrowieńców.

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych osób. To 5 kobiet i 4 mężczyzn, w wieku od 3 do 65 lat, z powiatu chrzanowskiego (3 osoby), krakowskiego (2), suskiego (2), miechowskiego (1) i olkuskiego (1). Aktualnie wszystkie te osoby przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 1108 osób.Źródło informacji: WSSE w Krakowie.


godz. 13:00

Na terenie powiatu wadowickiego liczba mieszkańców objętych kwarantanną to 351 osób, w tym 4 osoby przebywają w kwarantannie instytucjonalnej w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Liczba osób zakażonych - 14 + 1 ozdrowieniec wykazany przez inne województwo + 1 osoba wykazywana przez inny powiat, w tym:

liczba zgonów - 1,
liczba ozdrowieńców - 11 + 1 ozdrowieniec wykazany przez inne województwo.

Liczby te w poszczególnych gminach rozkładają się następująco:
Andrychów - 93 (1 osoba zakażona - ozdrowieniec wykazany przez inne województwo),
Brzeźnica - 32 (6 osób zakażonych, w tym 5 ozdrowieńców, 1 osoba zmarła),
Kalwaria Zebrzydowska - 44 (3 osoby zakażone, w tym 3 ozdrowieńców)
Lanckorona - 8 (5 osób zakażonych, w tym 3 ozdrowieńców, 2 osoby w izolacji domowej),
Mucharz - 7,
Spytkowice - 28,
Stryszów - 20,
Tomice -45 (1 osoba zakażona w izolatorium, wykazywana przez inny powiat),
Wadowice - 66,
Wieprz - 8.

Obraz może zawierać: tekstgodz. 10:00

WSSE w Krakowie poinformowało o kolejnych ozdrowieńcach z Małopolski. To 4 mężczyzn i 1 kobieta, w wieku od 50 do 76 lat, z powiatu bocheńskiego (4 osoby) oraz suskiego (1 osoba). 4 osoby z tej grupy były hospitalizowane, jedna przebywała w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 494 ozdrowieńców.

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie SARS-CoV-2 u kolejnych osób. W tej grupie jest 6 kobiet i 9 mężczyzn, w wieku od 2 do 79 lat, z powiatu myślenickiego (7 osób), bocheńskiego (4 osoby) i limanowskiego (4 osoby), którzy przebywają w izolacji.

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 1099 osób.


Źródło informacji: WSSE w Krakowie.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy