reklama

Poszukiwany 3 listami gończymi 38 - latek chował się na strychu w domu rodzinnym

, Na sygnale, Wiadomości, 13.05.2020 19:30, PG
Policjantom otworzyła drzwi matka poszukiwanego, twierdząc jak zwykle, że syna nie ma w domu. Policjanci nie dali się jednak zwieść zapewnieniom kobiety i rozpoczęli bardzo szczegółowe przeszukanie pomieszczeń mieszkalnych.
Poszukiwany 3 listami gończymi 38 - latek chował się na strychu w domu rodzinnym

38-latek poszukiwany trzema listami gończymi ukrywał się w specjalnej skrytce urządzonej pod dachem w rodzinnym domu. Znaleźli go i zatrzymali policjanci wydziału kryminalnego KWP w Krakowie wraz z funkcjonariuszami z Jordanowa.

38-latek z gminy Bystra – Sidzina (powiat suski) od 2019 r. był poszukiwany trzema listami gończymi m.in. za oszustwa oraz przywłaszczenia, wydanymi przez Sąd w Suchej Beskidzkiej. Miał także prowadzone postępowania przez jednostki policji i prokuratury na terenie całego kraju (łącznie 11 podstaw poszukiwawczych). Od momentu wszczęcia za nim poszukiwań 38-latek przepadł jednak jak kamień w wodę. Wszystko wskazywało na to, że uciekł za granicę i najprawdopodobniej często zmienia kraje, w których się ukrywa. Jakiś czas temu policjanci otrzymali jednakże sygnał, że poszukiwany mógł wrócić do kraju. Kilkakrotne sprawdzanie miejsca zamieszkania oraz wszystkich potencjalnych miejsc ukrywania się nie przynosiło jednak żadnych efektów.

We wtorek (12.05.) o godz. 6 policjanci z wydziału kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie wraz policjantami z komisariatu Policji w Jordanowie weszli na posesję rodziny poszukiwanego. Policjantom otworzyła drzwi matka poszukiwanego, twierdząc jak zwykle, że syna nie ma w domu. Policjanci nie dali się jednak zwieść zapewnieniom kobiety i rozpoczęli bardzo szczegółowe przeszukanie pomieszczeń mieszkalnych. Jak się okazało, 38-latek był schowany w specjalnej wnęce utworzonej przez spadzisty dach domu, do której schodziło się kilka metrów po drabinie ze strychu. Schowek był praktycznie niewidoczny z poziomu podłogi (bardzo wąski otwór) ale bardzo głęboki. Zatrzymany trafił do komisariatu Policji w Jordanowie skąd został przewieziony do zakładu karnego gdzie spędzi najbliższe 3 lata i 2 miesiące.źródło: KPP Sucha Beskidzka

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy