reklama

Koronawirus w regionie - 2 września

, Na sygnale, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 02.09.2020 13:35,
Informacje sanepidu ze środy - 2 września.
Koronawirus w regionie - 2 września
W środę małopolski sanepid informuje, że w regionie nowe zakażenia koronawirusem zdiagnozowano w powiecie wadowickim (2 w gminie Andrychów), w powiecie oświęcimskim (4) i w powiecie suskim (2)


Na listę osób wyleczonych wpisano 15 osób z powiatu oświęcimskiego, 2 osoby z powiatu wadowickiego i 3 osoby z powiatu suskiego.

Z komunikat wadowickiego sanepidu wiadomo, że w ciągu ostatniej doby dwa nowe zakażenia koronawirusem zdiagnozowano w gminie Andrychów.

Poniżej komunikat wadowickiego sanepidu z 2 września.

Wydział Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych Starostwa Powiatowego w Wadowicach przedstawia poniżej informację o aktualnej sytuacji epidemicznej w powiecie wadowickim. Zgodnie z danymi Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Wadowicach na dzień 02.09.2020 r. na terenie powiatu:
-liczba mieszkańców objętych kwarantanną – 338 osób
-liczba osób zakażonych – 270 + 3 osoby wykazywane przez inne województwo i powiat, w tym:
liczba zgonów – 6
liczba ozdrowieńców – 146 + 3 wykazane przez inne województwo i powiat

Liczba ta w poszczególnych gminach rozkłada się następująco: gmina - liczba w kwarantannie (liczba zakażonych)

Gmina Andrychów – 104 (64 osoby zakażone w tym 23 ozdrowieńców - 1 wykazany przez inne województwo, 9 osób zakażonych hospitalizowanych, 26 osób w izolacji domowej, 2 osoby w izolatorium, 4 osoby zmarły)

Gmina Brzeźnica – 18 (9 osób zakażonych w tym 6 ozdrowieńców, 2 osoby w izolacji domowej, 1 osoba zmarła)

Gmina Kalwaria Zebrzydowska – 46 (19 osób zakażonych w tym 6 ozdrowieńców, 10 osób w izolacji domowej, 2 osoby hospitalizowane, 1 osoba zmarła)

Gmina Lanckorona – 4 (10 osób zakażonych w tym 9 ozdrowieńców, 1 osoba w izolacji domowej)

Gmina Mucharz – 12 (40 osób zakażonych w tym 37 ozdrowieńców, 3 osoby w izolacji domowej)

Gmina Spytkowice – 19 (6 osób zakażonych w tym 1 ozdrowieniec wykazywany przez inny powiat, 4 osoby w izolacji domowej, 1 osoba hospitalizowana)

Gmina Stryszów – 16 (19 osób zakażonych w tym 14 osób w izolacji domowej, 4 ozdrowieńców, 1 osoba hospitalizowana)

Gmina Tomice – 27 (6 osób zakażonych w tym 4 osoby w izolacji domowej, 2 ozdrowieńców - jeden ozdrowieniec wykazany przez inny powiat)

Gmina Wadowice – 70 (46 osób zakażonych w tym 22 ozdrowieńców, 19 osób w izolacji domowej, 4 osoby hospitalizowane, 1 osoba w izolatorium)

Gm. Wieprz – 22 (54 osoby zakażone w tym 39 ozdrowieńców, 13 osób w izolacji domowej, 1 osoba hospitalizowana, 1 osoba w izolatorium).


Sytuacja w powiecie oświęcimskim 2 wrześniaZobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy