reklama

Kolizja, ucieczka, pijany kierowca... Policjant zareagował

Na sygnale, Wiadomości, 27.10.2022 09:51, red
Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego sprawcę kolizji.
Kolizja, ucieczka, pijany kierowca... Policjant zareagował
Jak informuje policja, w poniedziałek 24 października funkcjonariusz kalwaryjskiego komisariatu w czasie wolnym od służby przebywał w rejonie stacji benzynowej w Stryszowie. Zauważył, że nieopodal doszło do zdarzenia drogowego. W pewnym momencie, sprawca kolizji wsiadł do samochodu marki Opel i odjechał z miejsca zdarzenia, dlatego też funkcjonariusz pojechał za nim.


Kierujący oplem zaparkował przed jedną z posesji w gminie Stryszów, a następnie wspólnie z mężczyzną, z którym podróżował próbował przykryć pojazd materiałem. Policjant o całej sytuacji powiadomił dyżurnego Policji. Kiedy we wskazane miejsce dojeżdżał policyjny radiowóz wówczas kierowca wsiadł do pojazdu i próbował odjechać z posesji uszkadzając jednocześnie samochód policjanta oraz ogrodzenie. Następnie rzucił się do ucieczki na piechotę, lecz szybko został zatrzymany przez funkcjonariuszy.

Jak się okazało, kierujący oplem, 23-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego był nietrzeźwy. Badanie wykazało ponad 2,3 promila alkoholu w jego organizmie.

- Dzięki skutecznej reakcji mundurowego w czasie wolnym od służby, 23-latek poniesie wkrótce konsekwencje za popełnione przestępstwo oraz wykroczenia. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat - informuje wadowicka policja.

źródło: KPP Wadowice

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy