reklama

Kierowcy quadów w akcji. Pobili mężczyznę i zniszczyli pola uprawne rolnikom [FOTO]

, Na sygnale, Wiadomości, 02.03.2021 20:00, PG
Krwawy weekend w okolicy.
Kierowcy quadów w akcji. Pobili mężczyznę i zniszczyli pola uprawne rolnikom [FOTO]

W ostatni weekend kierowcy quadów i motocrossów zniszczyli pola uprawne rolników w Wieprzu. Policja w tej sprawie umywa ręce tłumacząc się zgłaszającym „niską szkodliwością czynu”.

W ten sam dzień na granicy Roczyn i Czańca mężczyzna został napadnięty podczas spaceru z żoną i psem.


- Byłem na spacerze z żoną i z psem w niedzielę. Idąc leśną drogą wyjechały na nas dwa quady. Mówię: "panowie to nie jest miejsce dla quadów, proszę zawrócić, w przeciwnym przypadku zadzwonię po policję". Wtedy quadowcy zaczęli najeżdżać na mnie, taranować mnie tymi quadami, zaczęła się szarpanina, żona została odepchnięta. Po głosach oceniam, że mogli mieć między 25-30 lat. Przejechali kawałek, zatrzymali się w dwóch w kaskach, zbrojach i zaczęli mnie bić, broniłem się, telefon został wybity z mojej ręki i roztrzaskany pod butem. I pojechali. Sprawę zgłosiłem na numer alarmowy 112. Policjanci spisali notatkę. Mamy nadzieję z żoną, że sprawcy zostaną szybko złapani - relacjonuje nam napadnięty 63-letni mężczyzna.

Sprawę potwierdza nam rzecznik KPP Wadowice, Agnieszka Petek, w niedzielę (28.02.) policjanci z andrychowskiego komisariatu otrzymali zgłoszenie o pobiciu mężczyzny w miejscowości Roczyny. -Jak ustalili policjanci, między osobą zgłaszającą a osobami poruszającymi się na quadach doszło do sprzeczki słownej, a następnie do rękoczynów, po czym dwaj mężczyźni odjechali z miejsca zdarzenia - mówi nam A. Petek.

Policja prowadzi czynności procesowe, mające na celu ustalenie i zatrzymanie tych mężczyzn.

Problem quadowców pojawiających się nielegalnie nie tylko na polach uprawnych, ale też szlakach górskich i lasach, jest znany nie od dziś. Problem będzie narastał zwłaszcza teraz, kiedy pogoda sprzyja takim jazdom. Mieszkańcy często też narzekają na zniszczenia i hałasy oraz arogancję miłośników sportów motocrossowych.

Zniszczone pola rolników z Wieprza.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

rumcajs, 04.03.2021 14:13

Jeżeli kogoś stać na quada i serwis, to powinien również przeznaczyć środki na tor lub własną działkę ew. dogadać się z właścicielem czy może na niej jeździć. Myślę że sporo osób by się zgodziło nawet za darmo, ale wypadałoby poinformować i zapytać , bo to własność prywatna. A co do Pana @хpek to szkoda słów. Różni są ludzie na tym świecie.

cath, 03.03.2021 17:13

Dlaczego nie na miejscu.To nie pierwszy przypadek łamania przepisów przez crossowcow mógłbym rzec wierzchołek gory lodowej.Pół biedy kiedy kierowca sam się zabije, ale jak komuś zrobi krzywdę .Ile razy widziałem w okolicach np. Stanislawia dzieci zasuwajace quadem po drodze publicznej z prędkością przekraczająca dopuszczalna tam prędkość.No chyba ze to były karły.O dorosłych nie wspomnę .

Mgr Ahrańczyk, 03.03.2021 15:25

Komentarz o prywatnej własności i dwóch nekrologach chyba nie na miejscu. Tutaj zostały opisane dwa osobne zdarzenia. Ja nie widzę informacji do kogo należy ta droga po której jeździli w Roczynach - więc nie zakładam z góry że jest prywatna. No, chyba że w Wieprzu też dwóch niszczyło uprawy. Niestety w tej kwesti Mamnewsa milczy. Czyżby to świadek zabawy w Wieprzu skomentował?

cath, 03.03.2021 10:42

Przecież to ten sam typ osobników co te dwa buraki z Pańskiej.Szkoda ze niektórych wzorców z USA dotyczące poszanowania własności prywatnej nie przeniesiono do naszej pięknej Ojczyzny bo na tablicy koło poczty byłyby dwa nekrologi więcej.

Burakz wiejskiej , 03.03.2021 08:30

milicja nic nie zrobi teraz mają za zadanie gnębić ludzi za maski i otwierane biznesy a na kierofcuf quadów , krótka piłka

bolo123, 03.03.2021 07:49

Coś mało tych komentarzy - więcej było pod artykułem o zdarzeniu spod Pańskiej Góry, a tam napadnięty się bronił. Gdzie ci obrońcy "zmotoryzowanych sportowców" ?

mirko2006, 03.03.2021 07:12

хpek, Ty jesteś debilem czy tylko pierd....ęty? Co znaczy po co się wtrącał? Przez takich miękiszonów jak ty ci debile na quadach i krosach będą rozjeżdżać ludzi spokojnie spacerujących bo tak lubią? A policja ruszyć dupy i ukarać tych bandytów myślę, że nie przerośnie was to zadanie?

хpek, 03.03.2021 00:51

jak ten koleś jest pisiorem to po się wtrąca że ktoś sobie chce pojeździć kładem czy corsem a jak jest za PO to powinni tych pisiorów na kładach/crosach pozamykać

cath, 02.03.2021 23:25

Skąd my to znamy? Tylko czekać jak ktoś wilcze doły wykopie .