reklama

Długa zamknięta na czas remontu, kierowcy muszą korzystać z objazdów

Gospodarka, Wiadomości, 01.03.2021 13:00,
Utrudnienia dla kierowców w gminie Andrychów.
Długa zamknięta na czas remontu, kierowcy muszą korzystać z objazdów
Jak informuje firma Eurovia Polska S.A., wykonawca remontu na ul. Długiej w Targanicach, od 1 marca na drodze zostaje wprowadzony kolejny etap „projektu czasowej organizacji ruchu, który będzie skutkował zamknięciem ruchu na ul. Długiej z zapewnieniem dojazdów do posesji oraz z zapewnieniem przejezdności dla linii komunikacji zbiorowej miasta Andrychów.


Wyjątkowo linia komunikacji zbiorowej będzie mogła przejeżdżać przez plac budowy do 12.03.2021 r. Następnie plany i rozkłady jazdy linii autobusowej zostaną zmienione”.

Zamknięcie drogi dla ruchu zostało oznakowane zgodnie z planem objazdów.

Zakres prac jest naprawdę duży. Na blisko kilometrowym odcinku nie tylko zostanie położona nowa nawierzchnia, ale i jezdnia na całej szerokości zostanie poszerzona do 5,5 metrów. Dodatkowo, w ramach przebudowy zostaną wykonane m.in. nowe zjazdy z kostki brukowej oraz kanalizacja deszczowa. Wzdłuż lewej krawędzi jezdni powstanie chodnik o szerokości dwóch metrów z miejscowymi zawężeniami – informuje wicestarosta Beata Smolec.

Koszt robót na ul. Długiej to nieco ponad 2,4 mln złotych. Powiat Wadowicki pozyskał na tę inwestycję dofinansowanie z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 50 proc. kosztów kwalifikowanych zadania, czyli ok. 1,2 mln zł. Prace współfinansuje też Gmina Andrychów.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy