reklama
reklama

Kierowca z 3 promilami zakończył jazdę w rowie

Na sygnale, Wiadomości, 27.11.2023 10:20,
25 – letni obywatel Ukrainy miał 3 promile.
Kierowca z 3 promilami zakończył jazdę w rowie
W nocy z 18/19 listopada jeden z kierowców powiadomił operatora numeru alarmowego 112 o samochodzie marki Volkswagen, znajdującym się w rowie melioracyjnym przy skrzyżowaniu ulic Wadowickiej z Plebańską w Głębowicach.

- W trakcie czynności na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że pojazdem kierował nietrzeźwy 25 – letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 3 promile alkoholu - informuje asp. szt. Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.


Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz wysoka grzywna.

Policja apeluje do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu czy narkotyków. Z kolei osoby postronne, które widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa zarówno po spożyciu alkoholu czy zażyciu narkotyków, prosimy o natychmiastową reakcję w postaci uniemożliwienia jazdy lub zgłoszenie telefonicznie na numer alarmowy 112.

źrodło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy