reklama

Kierowca i pasażer wpadli podczas policyjnej kontroli. W tle narkotyki

, Na sygnale, Wiadomości, 20.11.2020 12:40,
Policjanci z oświęcimskiej grupy Speed zatrzymali przestępcę drogowego oraz przestępcę narkotykowego.
Kierowca i pasażer wpadli podczas policyjnej kontroli. W tle narkotyki

W środę wieczorem (18.11.2020) policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Kęty. Tuż po godzinie 18.00 w Nowej Wsi na ulicy Oświęcimskiej do kontroli drogowej zatrzymali samochód marki Audi, którego kierowca jechał z prędkością 76 km/h na odcinku, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50km.

Pojazdem podróżowało dwóch mężczyzn i kobieta. Kiedy tylko kierowca audi uchylił szybę, funkcjonariusze od razu wyczuli wydobywającą się z wnętrza woń marihuany.

Zachowanie kierującego również wskazywało, że może znajdować się pod wpływem narkotyków. Podejrzenie policjantów potwierdziło się. Badanie narkotestem w ślinie mężczyzny wykazało obecność amfetaminy.

Następnie podczas przeszukania 21 – letniego pasażera policjanci ujawnili woreczek foliowy z zawartością suszu roślinnego, który okazał się marihuaną. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do kęckiego komisariatu Policji. Do dalszej ekspertyzy trafiła pobrana próbka krwi kierowcy oraz zabezpieczona marihuana.

Za kierowanie pod wpływem środka odurzającego kierowcy grozi do dwóch lat pozbawienia wolności wysoka kara grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów, natomiast za posiadanie narkotyków grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy