reklama

Czy to koniec hałasów z Elektrociepłowni?

, Gospodarka, Wiadomości, 19.11.2020 16:00, PG
Jak odczuwają to mieszkańcy centrum miasta?
Czy to koniec hałasów z Elektrociepłowni?

Wielokrotnie na portalu mamNewsa.pl poruszaliśmy sprawę hałasów, które wydobywają się z Elektrociepłowni i są uciążliwe dla mieszkańców ul. Daszyńskiego i ul. 1 Maja w Andrychowie.

W ostatnich dniach jednak jest trochę ciszej. Czyżby udało się zamontować planowane tłumiki?

Jak się dowiadujemy od prezesa AEC Mirosława Nowak, jeszcze nie zamontowano tłumików, ale ciszej jest z tego powodu, że w okresie zimowym turbiny pracują na zwiększonych obrotach, co paradoksalnie daje mniej hałasu.

Wybrana w przetargu firma ze Śląska do końca roku ma czas na zamontowanie tłumików. Ich koszt to 180 tys. zł.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Archanioł Michał, 19.11.2020 18:48

nie wiem do kogo , proszę wybrać : "redaktor" PG , "prezes" Nowak, to nie PARADOKS tylko FIZYKA , dla ułatwienia zrozumienia :) https://pl.wikipedia.org/wiki/Rezonans

Skalpel, 19.11.2020 17:18

Prezes Nowak zajmuje się systemem opieki zdrowotnej w naszym powiecie. Jak ona wygląda każdy widzi. Ciekawe jak pójdzie Mu z elektrociepłownią? Oby się nie okazało, że co weźmie w swoje ręce to ......... .