reklama

Kary nie pomagają, policjanci codziennie łapią piratów drogowych

, Na sygnale, Wiadomości, 09.03.2021 10:04,
W ostatnich dniach na drogach powiatu wadowickiego trzech kierowców straciło uprawnienia do kierowania.
Kary nie pomagają, policjanci codziennie łapią piratów drogowych
Do pierwszego zdarzenia doszło w piątek (5.03) w miejscowości Stanisław, gdzie policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego subaru, który jechał z prędkością 105 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Za dużo na liczniku miała również kierująca oplem, która także w Stanisławiu przekroczyła dopuszczalną prędkość o 51 km/h. Z kolei w niedzielę (7.03) mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej kierującego skodą, który pędził przez Barwałd z prędkością 110 km/h. Tym samym przekroczył dopuszczalną prędkość o 60 km/h.

Kierujący subaru oraz skodą, w związku z popełnionymi wykroczeniami, zostali ukarani mandatami, punktami karnymi oraz zostały im zatrzymane prawa jazdy, które będą mogli odzyskać za trzy miesiące, natomiast kierującej oplem zostało zatrzymane prawo jazdy i skierowano wobec niej wniosek o ukaranie do sądu.

Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominają, jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną”, czyli taką, przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad samochodem.

źródło: KPP Wadowice


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy