reklama

Jechał ponad setką i wyprzedzał na zebrze. Dostał mandat na 3 tys. zł!

, Na sygnale, Wiadomości, 18.02.2022 15:05, eł
Policjantom tłumaczył, że mu się spieszyło...
Jechał ponad setką i wyprzedzał na zebrze. Dostał mandat na 3 tys. zł!

Młody mężczyzna, którego suscy funkcjonariusze policji przyskrzynili na ul. Role w Suchej Beskidzkiej, na długo chyba zapamięta, że pośpiech nie zawsze popłaca. Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h i wyprzedzanie tuż przed przejściem dla pieszych dostał mandat na 3 tys. zł, 20 punktów karnych i stracił prawo jazdy.

17 lutego w całej Polsce trwała akcja pod nazwą "Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego", w której chodziło przede wszystkim o poprawę bezpieczeństwa pieszych. Brali w niej udział również policjanci suskiej drogówki.

Podczas działań na ul. Role w Suchej Beskidzkiej namierzyli kierowcę hyundaia, który dopuszczalną w tym miejscu prędkość przekroczył o 54 km/h. Pędząc ponad setką w kierunku Stryszawy, wyprzedził jadący przed nim samochód tuż przed „zebrą”.

- Przy takiej prędkości żaden kierowca nie ma szans na obserwację przejścia dla pieszych i reakcję, kiedy ktoś się na nim pojawi. Całość jego nieodpowiedzialnego zachowania nie tylko widzieli, ale też zarejestrowali na radarze policjanci. W czasie przeprowadzanej kontroli drogowej, 27-letni mieszkaniec naszego powiatu nie próbował się nawet tłumaczyć. Policjanci usłyszeli typowe: „spieszę się” - relacjonuje aspirant sztabowy Wojciech Copija, rzecznik prasowy suskiej policji.

Nierozważny kierowca będzie musiał słono zapłacić za swoje zachowanie. Łączna kwota nałożonego na niego mandatu to aż 3 tys. zł. Mężczyzna dostał też 20 punktów karnych, a jego prawo jazdy zostało zatrzymane na całe 3 miesiące.

Foto: KPP w Suchej Beskidzkiej

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy