reklama

Jak oni parkują!

, Na sygnale, Wiadomości, 15.12.2021 08:00, DK
Mieszkańcy ul. Rynek, kamienicy przy przychodni "Kącik" mają już dość.
Jak oni parkują!
Po raz kolejny wąska uliczka przed budynkiem jest tak zastawiona autami, że nie sposób przejechać.

Póki co jednak Straż Miejska otrzymała tylko zgłoszenie wraz z fotografią. Jak przekazuje nam komendant Straży Miejskiej Krzysztof Tokarz: - Otrzymaliśmy zgłoszenie. Teraz kierowca ewidentnie źle zaparkowanego pojazdu, zostanie najprawdopodobniej ukarany mandatem.

Przypominamy, że w miejscach gdzie znajduje się znak drogowy D-18 „parking”, który stosuje się do oznaczenia miejsca przeznaczonego do postoju dla pojazdów silnikowych lub zespołu pojazdów z wyjątkiem przyczep kempingowych, można parkować ale ZA znakiem. Parkowanie przed takowym grozi mandatem za złe parkowanie. Wyjątkiem jest sytuacja, w której pod znakiem D-18 znajdują się dodatkowe tabliczki informujące o sposobach parkowania w oznaczonym miejscu.

Znak D-18 w przypadku drogi przy „Kąciku” ustawiony jest specjalnie w takim miejscu, ponieważ dzięki temu pojazdy zaparkowane prawidłowo nie blokują przejazdu na łuku drogi wzdłuż kamienicy.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Andriu, 16.12.2021 12:46

Zobaczcie jak parkują samochody w rejonie i na parkingu basenu. Za niedługo wjadą do poczekalni bo po co się męczyć z końca parkingu chodzić tak daleko tracić energię przed aerobikiem. Pomadki straż by zwróciła uwagę na przestrzeganie obowiązku zakrywania ust i nosa w poczekalni basenu. Siedzą sobie mamusie gaworząc i żadna nie ma maseczki. Sporadycznie ktoś w maseczce chodzi. Szanujmy się na wzajem i dbajmy o swoje i innych zdrowie.

jasiekm, 15.12.2021 14:22

Odnośnie strefy zamieszkania i znajomości przepisów przez naszych kierowców przypomniała mi się śmieszna sytuacja. Lata temu (kilkanaście) zrobiono spory remont ulicy Legionów, położono m.in. kostkę, stare znaki zniknęły, a przed wjazdem pojawił się znak D-40 (strefa zamieszkania) i też znaki określające miejsca parkingowe. Kierowcy zaczęli nagminnie parkować na całej długości ulicy z obu stron. Oj na początku straż miejska musiała cały czas interweniować i pouczać. Ostatecznie postawiono na wyrost (bo już zasady w strefie są jasne) znaki zakazu zatrzymywania się. Dopiero wtedy kierowcy przestali parkować w niedozwolonych miejscach.

jasiekm, 15.12.2021 14:05

Przede wszystkim trzeba zaznaczyć, że tam jest strefa zamieszkania (znak D-40) w której wymagane jest parkowanie tylko w miejscach wyznaczonych. Nie wszyscy o tym pamiętają lub wiedzą. Parkowanie w strefie zamieszkania poza wyznaczonymi miejscami = mandat. Przy okazji przypominam, że wyjazd ze strefy zamieszkania jest traktowany tak samo jak z parkingu, spod posesji czy drogi gruntowej, czyli wszystkich uczestników ruchu jesteśmy zobowiązani przepuścić. Przykładem takiego skrzyżowania jest podkowa na Włókniarzy gdzie nagminnie widzę wymuszenie pierwszeństwa. Od Totka kierowcy pchają się na wprost w stronę Starowiejskiej lub w prawo na SP4, mimo że od Starowiejskiej ktoś jedzie i skręca w lewo w stronę SP4. Moi drodzy jadący od Totka... nie macie w żadnym wypadku na tym skrzyżowaniu pierwszeństwa przejazdu i opuszczacie je jako ostatni.... Zapamiętać!!!