reklama
reklama

Ekspedientki perfumerii znalazły list pożegnalny nastolatki

Na sygnale, Wiadomości, 29.03.2023 10:21, red
Policjanci odnaleźli nastolatkę, która zgubiła list pożegnalny. Natychmiastowa pomoc młodej kobiecie w depresji nie byłaby możliwa, gdyby nie reakcja ekspedientek jednej z perfumerii w Kętach.
Ekspedientki perfumerii znalazły list pożegnalny nastolatki

Jak informuje policja, do zdarzenia doszło we wtorek (28.03) przed godziną 11:00. Dyżurny Komisariatu Policji w Kętach otrzymał informację, że w jednej z perfumerii ekspedientki znalazły list z treści którego wynikało, że jego autorka zamierza targnąć się na własne życie.

Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. W rozmowie ze zgłaszającymi mundurowi ustalili, że młoda klientka, która zgubiła list w sklepie kupiła żyletki. Na podstawie analizy treści listu policjantom udało się ustalić personalia jego autorki. Była to 19 - letnia mieszkanka Kęt. Funkcjonariusze natychmiast skontaktowali się z jej rodziną. Na miejsce wezwano ratowników medycznych, pod których opieką nastolatka została przewieziona na leczenie do szpitala.

- Na podziękowania za prawidłową reakcję należą się ekspedientkom, które nie zlekceważyły treści listu i w obawie o życie dziewczyny natychmiast powiadomiły Policję. Dzięki zgłoszeniu policjanci mogli podjąć interwencję poprzez którą osoba w depresji w porę uzyskała pomoc - podkreśla asp. szt. Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Policjanci niejednokrotnie pomagają mieszkańcom w trudnych sytuacjach życiowych. Najpierw interweniując, a później inicjując pomoc fachowców z różnych ośrodków, udzielających wsparcia w kryzysie.

Policjanci przypominają, że na terenie każdego powiatu znajduje się wiele instytucji między innymi Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Ośrodek Interwencji Kryzysowej oraz ośrodki pomocy społecznej czy poradnie psychologiczne, których przedstawiciele są gotowi pomóc w rozwiązaniu trudnych sytuacji życiowych, zanim dojdzie do tragicznych w skutki wydarzeń.

Pomocy i wsparcia udzielają także pracownicy Centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego bezpłatny telefon 800 70 2222. Szczegółowe informacje na stronie Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym: https://centrumwsparcia.pl/

Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12 - bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży i opiekunów – wsparcie psychologiczne w sytuacji kryzysu. Szczegółowe informacje na stronie https://brpd.gov.pl/dzieciecy-telefon-zaufania-rzecznika-praw-dziecka/

Pomocą w kryzysowych sytuacjach służą również pracownicy Antydepresyjnego Telefonu Zaufania Fundacji ITAKA 22 484 88 01. Szczegółowe informacje na stronie Stop Depresji https://stopdepresji.pl/


źródło: KPP Oświęcim

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy