reklama

Potrącenie dziecka w Kętach [AKTUALIZACJA]

Na sygnale, Wiadomości, 28.03.2023 14:08,
Do zdarzenia doszło we wtorek (28.03) przed godziną 14:00.
Potrącenie dziecka w Kętach [AKTUALIZACJA]
We wtorek (28.03) po południu służby ratownicze interweniowały na ulicy Kościuszki w Kętach.
Doszło tam to potrącenia dziecka przez samochód.

Na miejscu interweniowali strażacy z Kęt i Andrychowa oraz zespół ratownictwa medycznego. Policja będzie ustalać dokładne przyczyny tego wypadku.

Jak ustalili policjanci 42 – letni mieszkaniec Oświęcimia kierując samochodem marki Renault Master potrącił 10 – letniego mieszkańca Kęt, który wbiegł na przejście dla pieszych zza stojącego samochodu. Małoletni w stanie przytomnym pod opieką ratowników medycznych został przewieziony do szpitala. Stwierdzono u niego jedynie stłuczenia.

Z przeprowadzonych przez policjantów czynności wynika, że kierowca dostawczaka jechał z małą prędkością, więc dlatego obrażenia małoletniego nie były poważniejsze. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa.

Policjanci apelują do rodziców aby przypomnieli swoim dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas poruszania się drogą, a także uświadamiali im konsekwencje łamania przepisów i braku ostrożności. Należy dzieciom przypomnieć, że przez ulicę przechodzimy tylko wtedy, gdy upewnimy się, że nic nie nadjeżdża. W przypadku ograniczonej widoczności np. przez samochód stojący za przejściem, wchodząc na drugi pas należy sprawdzić czy nic nie nadjeżdża. Ponadto przez przejście dla pieszych należy przechodzić, a nie przebiegać.

źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy