reklama

Dwóch młodych kierowców z powiatu wadowickiego straciło prawo jazdy za zbyt brawurową jazdę

, Na sygnale, Wiadomości, 25.09.2020 12:45, PG
Wszystko to działo się na ul. Głównej w Osieku.
Dwóch młodych kierowców z powiatu wadowickiego straciło prawo jazdy za zbyt brawurową jazdę

W czwartek (24.09.) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy policji pilnując bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Osiek zatrzymali prawo jazdy dwóm kierowcom, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50km/h.

O godzinie 17.45 w Osieku na ulicy Głównej do kontroli drogowej został zatrzymany samochód marki audi, który jechał z prędkością 103km/h na odcinku, gdzie obowiązywała prędkość do 50km/h. Podczas czynności okazało się, że za kierownicą pojazdu siedział 24 – letni mieszkaniec powiatu wadowickiego.

Pół godziny później na tej samej ulicy policyjny laserowy miernik prędkości wskazał, że kierowca samochodu marki renault jedzie z prędkością 108 km/h na odcinku na którym obowiązywało ograniczenie do 50km/h. Podczas kontroli drogowej okazało się, że za kierownicą auta siedzi 23 – letni mieszkaniec powiatu wadowickiego.

Za przekroczenie prędkości policjanci nałożyli na kierujących mandaty oraz punkty karne, a także zatrzymali ich prawa jazdy, które będą mogli odzyskać za trzy miesiące.

Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów i nie przekraczanie dozwolonej prędkości, a także dostosowanie jej do warunków drogowych, zwłaszcza jesienią. Lepiej dotrzeć do celu podróży nieco później, ale znacznie bezpieczniej.

źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy