reklama
reklama

Ćwiczyli w firmie, zdobyte umiejętności przydały się podczas prawdziwego zdarzenia

Na sygnale, Wiadomości, 01.03.2024 10:57,
Wracamy do sprawy zdarzenia drogowego do którego doszło kilka dni temu w Wieprzu.
Ćwiczyli w firmie, zdobyte umiejętności przydały się podczas prawdziwego zdarzenia
Dwaj mieszkańcy powiatu wadowickiego, wracając z pracy do domu, udzielili pierwszej pomocy uczestnikom kolizji drogowej, do której doszło w miejscowości Wieprz (powiat wadowicki). Obaj panowie swoje umiejętności z pierwszej pomocy zdobywali w ramach Grupy Ratowniczej Protech z Zatora.

We wtorek (20.02) po godzinie 22 pracownicy jadąc ulicą Beskidzką w Wieprzu, zauważyli leżący na boku w przydrożnym rowie z wodą, samochód marki Renault.


Mężczyźni natychmiast zatrzymali się na poboczu. Włączyli światła awaryjne, a następnie przystąpili do udzielania pierwszej pomocy kierującej, którą okazała się mieszkanka gminy Zator oraz dwóm jej pasażerom. Opatrzyli rany, a następnie przekazali pod opiekę przybyłym na miejsce ratownikom medycznym. Po badaniach okazało się, że uczestnicy nie doznali poważniejszych obrażeń ciała, więc policjanci zdarzenie zakwalifikowali jako kolizja drogowa. Jej przyczyną było niedostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze.

- Podziękowania za prawidłową reakcję na zdarzenie drogowe, należą się panu Mateuszowi Kolber oraz panu Adamowi Potempa, którzy jako ratownicy Grupy Ratowniczej Protech z Zatora, natychmiast przystąpili do udzielania pierwszej pomocy uczestnikom zdarzenia drogowego - podkreśla asp. szt;. Małgorzata Jurecka, rzecznik KPP Oświęcim.

Dodajmy, że panowie w ubiegłym roku uczestniczyli również w ćwiczeniach ze służbami ratowniczymi: https://www.mamnewsa.pl/na-sygnale/wielkie-manewry-sluzb-ratowniczych-w-jednym-z-zakladow


źródło: KPP Oswięcim
reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy